Головна » Матеріал для завантаження » РОЗРОБКИ УРОКІВ » УКРАЇНСЬКА МОВА

Українська мова 3 клас
(17.2 Kb) ] 22.03.2018, 19:07 Урок №
Українська мова 3А клас
Тема: Багатозначність слів. Пряме та переносне значення слів.
Тип уроку: комбінований
Мета: розширити уявлення учнів про слово; ознайомити з багатозначними словами; виробляти вміння правильно вживати багатозначні слова у мовленні; формувати поняття про пряме і переносне значення слів; розвивати мовне чуття; поповнювати словниковий запас; виховувати любов до рідної землі.
Обладнання: картки, підручник.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Актуалізація опорних знань 1. Послухайте рядки вірша Микола Ткач
Слова, слова … Вони в собі всі різні:
Тривожні й тихі, радісні й сумні;
Є терпеливі, є жорстокі й грізні,
Лукаві й чесні, мудрі і смішні…
- Про що йдеться у вірші?
- Назвіть ознаки слів, які використовував автор у вірші.
- Чому слова бувають різними? Від чого це залежить?
1. Хвилинка каліграфії. А тепер спробуйте відгадати загадку.
Це слово три значення має: То двері воно зачиняє,
То тягнеться ніжно до мами, То букви виписує вправно.
- Отже, на каліграфічній хвилинці ми запишемо буквосполучення уч
- Скласти три речення, щоб воно виступало в різних значеннях.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
- Як ви вважаєте, якою буде тема нашого уроку? (технологія «мікрофон»)
- Яку назву ви дали б словам, що мають кілька значень?
- Наше завдання на уроці
Ознайомитися з багатозначними словами;
Навчитися правильно їх уживати у мовленні;
Дізнатися про пряме і переносне значення слів.
ІV. Робота над темою уроку
1. Ознайомлення з теоретичним матеріалом
А) фронтальна робота за підручником (с.67, впр. 185)
Прочитайте текст. Зверніть увагу, що означає слово голова в різних реченнях Запам'ятайте, слова, що мають кілька значень, називаються багатозначними, а слово, що має одне значення, - однозначним.
Б) робота за підручником ( с.67, впр. 186 )
Прочитайте. Яке значення має слово підошва. Складіть два речення, щоб слово подошва було використано у двох значеннях. Речення запишіть.
2. Первинне закріплення
Вибірковий диктант (на картках, самостійно)
Півники, чорнобривці, лисички ,калина, мова, вушко, дятел, голки, ніжки, зайчик.
В) хвилинка міркувань
Прочитайте речення. « Сонечко весело усміхається нам.» «Діти усміхаються сонечку. »
А тепер поміркуйте, чому слово усміхається в другому реченні вжито в прямому значенні, а в першому – в переносному? (людина може усміхатися, а сонечко – ні.)
Тобто, властивість людини усміхатися перенесена на сонечко. Звідси й назва – переносне значення слова.
3. Фізкультхвилинка
V. Закріплення вивченого матеріалу
1. робота над текстом (с.68, впр. 187 )
Прочитайте і порівняйте вислови. В яких в прямому, в яких в переносному?
2. Записати у дві колонки ( с. 69, впр. 190 )
Творче завдання на картках Заміни словосполучення за зразком:
Шафа з дерева – (яка?) дерев’яна шафа. Річка в горах – (яка?)…
Промінь сонця – (який?)… Дорога через степ – (яка?) …
Одне-два словосполучення введи в речення.
VI. Рефлексія
- Які завдання хотіли б ви виконати на наступному уроці?
- «Температура настрою»
Домашнє завдання: с. 69, впр. 191
(17.2 Kb) ] 22.03.2018, 19:07

Категория: УКРАЇНСЬКА МОВА | Добавил: pisankoyulia Просмотров: 657 | Загрузок: 90 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:

Поділитися посиланням на цю сторінку в:

Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК