Головна » Матеріал для завантаження » РОЗРОБКИ УРОКІВ » УКРАЇНСЬКА МОВА

Урок розвитку мовлення Краса і неповторність рідної природи.
(808.3 Kb) · () ] 10.01.2018, 23:21 Урок розвитку мовлення
Тема. Краса і неповторність рідної природи.
Мета. За допомогою прикметників вчити помічати ознаки кожної пори року. Формувати вміння аналізувати, узагальнювати, робити висновки з прочитаного, почутого, побаченого. Розвивати критичне мислення, спостережливість, увагу, фантазію, творчі здібності. Виховувати любов до природи, бажання словами змальовувати красу навколишнього світу.
Обладнання: комп'ютер, малюнки, ілюстрації, опорні схеми.
Хід уроку
І. Організаційний момент
Продзвенів уже дзвінок,
Починається урок,
Він осінній і цікавий
То ж гостей зібрав чимало,
Повернімось до гостей
І промовим: «Добрий день!»
- Перед початком уроку я хочу, щоб ви розшифрували слова.

- Як їх можна назвать, об'єднавши в словосполучення?
ІІ. Мотивація уроку.
1. Інтерактивна вправа «Мозковий штурм»
Неспішно крок за кроком
Минають чотири пори року.
Одна пора проходить
Інша услід надходить.
Зима – це хуртовина,
Весна - у квітах лине,
А потім тепле літо
І осінь в сум одіта.
Ось так із року в рік
Минає часу лік.
- Діти, про що цей вірш?
- Що в вірші говориться про кожну пору року?
- Яка зараз пора року?
- Назвіть осінні місяці?
- Чому вони так називаються?
- Якими б фарбами ви описали осінь?
- Якими частинами мови є ці слова?
- Яку частину мови ми зараз вивчаємо?
Так, діти, справді ми почали вивчати прикметник. Тому, сьогодні на уроці будемо розвивати наше мовлення, використовуючи прикметники. А допоможуть нам пори року.
ІІІ. Основна частина.
1.Повторення вивченого про прикметник. Створення ментальної карти.
2. Робота в групах. Інтерактивна вправа «Хмаринка слів».
mailto:https://wordart.com/editn/z79dcy5oy4ay
- Виберіть прикметники які описують дану вам пору року.
Весна Літо



Осінь Зима

- Один із прикметників змініть за родами і числами.
3. Хвилинка поезії.
– Вставити за запитаннями слова.
Ой як снігу намело,
Стало (яким?) … все село,
(яка?) … стежка, (яка?) … річка,
(яка?) … хата і смерічка,
(який?) … день, і (які?) … коні
тільки носики (які?)… .
4. Музичний відпочинок.
- Прослухавши музичну мелодію, розпізнайте до якої пори року вона відноситься.
mailto:https://muzofond.org/search/пори%20року
5. Хвилинка фантазії.
- Висловіть своє ставлення до осені з точки зору:
 лікаря;
 художника;
 двірника;
 учителя.
6. Передбачення на основі опорних слів.
- Складіть невеличке оповідання за допомогою цих слів:
 пройшло;
 настала;
 урожай;
 відлетіли;
 холодні;
 важкі.
7. Фотопазли.
- Складіть картину з пазлів і запишіть якомога більше словосполучень іменник + прикметник.



ІV. Рефлексія.
- Напишіть есе на тему «Улюблена пора року».
(808.3 Kb) · () ] 10.01.2018, 23:21 --------------------------

Категория: УКРАЇНСЬКА МОВА | Добавил: irinagolovenko1984 Просмотров: 694 | Загрузок: 417 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:

Поділитися посиланням на цю сторінку в:

Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 3
Гостей: 3
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг