Головна » Матеріал для завантаження » РОЗРОБКИ УРОКІВ » УКРАЇНСЬКА МОВА

Вимова і написання слів з апострофом .Спостереження за твердою вимовою приголосних звуків, позначених буквами б, п, в,м, ф, та р, перед апос
(242.6 Kb) ] 14.12.2017, 15:57 Захарійчук, 2 клас
Тема. Вимова і написання слів з апострофом .Спостереження за твердою вимовою приголосних звуків, позначених буквами б, п, в,м, ф, та р, перед апострофом
Мета. Познайомити учнів з вживанням апострофа, вчити правильно вимовляти, і писати слова з апострофом; удосконалювати навички звуко-буквеного аналізу таких слів;
розвивати мовлення, мислення, пам’ять, увагу; формувати орфографічну навичку, формувати пізнавальний інтерес; сприяти вихованню любові до знань.

Тип уроку: засвоєння нових знань
Обладнання: зразки каліграфічної хвилинки, ілюстрація «Апостроф», таблиця «Де ставиться апостроф?», ілюстрації «М’яч», «Пір’я», «Сім’я», «М’ята», «Дев’ять», зображення літер я, ю, є, ї та звуків, з яких вони утворені.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Діти! Який зараз у нас урок?
Навіщо нам потрібні уроки української мови.

ІІ. Актуалізація опорних знань, умінь та навичок
Перевірка Д/З ( читання по реченням і називання вставлених слів) – Сьогодні ми продовжуємо подорожувати просторами країни «Граматики».
1. Еврестична бесіда
Скільки в українській мові є літер? Скільки в українській мові голосних звуків?
Скільки в українській мові приголосних звуків? Які ви знаєте глухі звуки?
Які ви знаєте дзвінкі звуки?
Назвіть декілька твердих звуків.
Назвіть декілька м`яких звуків.
Які літери можуть використовуватися для позначення м’якості приголосного?

1. Каліграфічна хвилинка.
Записуємо число, класна робота.
— Урок почнемо без зупинки з каліграфічної хвилинки.
б п в бм пч во (
Пташка красна своїм пір’ям, а людина — своїм знанням. Як ви розумієте це прислів’я.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів. Оголошення теми і завдань уроку
Казка
Жив собі на світі маленький знак (показати, запитати, хто це?) Апостроф. Сумно йому було жити одному. Вирішив він одного разу помандрувати і пошукати справжніх друзів. Потрапив до чарівної країни “Грамматики”. В головному палаці цієї країни жили мешканці – Літери. Скільки їх було? З багатьма спілкувався апостроф. Але були у нього і справжні друзі.

І сьогодні ми з вами будемо вивчати слова, які пишуться з апострофом.

IV. Сприймання і первинне усвідомлення нового матеріалу.
1. Робота над віршем (Вправа 1 ст. 54)
Прочитайте вірш.

Які звуки позначає виділена літера? Як вимовляємо звук [в]?
2. Робота з підручником (Вправа 2 ст. 54)

Хто прочитає завдання?
Спишіть слова, зробіть до них звукові моделі.
3. Робота над складанням правила.
Давайте розглянемо ці слова.
Солов'ї, б'ють, п'є, пір'я, в'юн, м'яч, торф'яний.
Після яких літер у цих словах стоїть апостроф? в, б, п, р, м, ф. Запишімо їх у таблицю.
А перед якими? Я, ю, є, ї. Запишімо у таблицю.

3. Робота з таблицею.

4. Робота з таблицею.
Отже, зараз ми познайомимося із друзями апострофа.

5. Робота над формуванням правила.
За таблицею формулюємо правило. Читаємо у підручнику. Повторюємо окремо, хором.
Апостроф
Після букв, запам'ятайте:
Бе, Пе, Ве, еМ, еФ та еР —
Всі апостроф проставляйте
Перед Я, Ю, Є, Ї тепер!

А ще, діти, запам'ятайте, що апостроф завжди стоїть після твердих приголосних, а букви Я, Ю, Є, Ї після нього мають два звуки!
Мене не можна губити і забувати, бо від цього мова збідніє, стане незрозумілою.
V. Узагальнення й систематизація знань.

1. Робота над текстом (Вправа 3 ст. 54-55)
Прочитайте текст, перекажіть казку.


Фізкультхвилинка
Руки вгору, руки вниз
І легесенько прогнись.
Покрутились-повертілись,
На хвилинку зупинились.
Раз - присіли, другий – встали,
І спочатку все почали.
( І за парти посідали)

Спишіть перший абзац, підкресліть слова, які пишуться з апострофом. Поясніть правопис апострофа. Прочитайте виділене слово, вимовте звуки в ньому. Поясніть правопис апострофа.

2. Картинний диктант (хтось один пише біля дошки)
М’яч, пір’я,сім’я, м’ята, дев’ять.
Самоперевірка з дошкою. Чому ви написали апостроф?
3. Робота над висновком:
після апострофа буква «я» позначає два звуки. (На дошці зображення літер я, ю, є, ї – до них доставляємо знизу звуки, які вони позначають після апострофа)
4. Дидактична гра «Впіймай апостроф»
( плеснути, коли почули слово з апострофом).
Здоров’я, свято, в’юн, цвях, ім’я, бур’ян, морквяний, життя, сім’я, подвір’я.
VI. Підсумок уроку.
1. Підсумкова бесіда
• Який знак ми сьогодні вивчали?
• Після яких літер, він ставиться?
• Перед якими літерами, він ставиться?
• Перед апострофом звук твердий чи м’який?
• Буква я після апострофа скільки звуків позначає? Які?
• Буква ю після апострофа скільки звуків позначає? Які?
• Буква є після апострофа скільки звуків позначає? Які?
• Буква ї після апострофа скільки звуків позначає? Які?
2. Домашнє завдання.
Оголошення та пояснення роботи.
3. Оцінювання.
(242.6 Kb) ] 14.12.2017, 15:57 --------------------------

Категория: УКРАЇНСЬКА МОВА | Добавил: aypostupailouk15 Просмотров: 988 | Загрузок: 228 | Рейтинг: 5.0/1
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:



Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 6
Гостей: 6
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг