Загальне поняття про дієслово як частину мови
[ Скачать с сервера (16.6 Kb) · Скачать удаленно () ] 20.03.2018, 11:55
Тема. Загальне поняття про дієслово, як частину мови.
Мета. Актуалізувати знання учнів про дієслово, його граматичні ознаки.
Вдосконалювати вміння учнів розрізняти дієслова серед інших частин мови.
Розвивати пізнавальну самостійність, мовлення учнів.
Виховувати культуру писемного мовлення та інтерес до навчання.

Хід уроку

І. Організаційний момент
1. Позитивне налаштування на урок.
- Пролунав вже веселий дзвінок.
Діти, в нас незвичайний урок.
2. Вправа «Впізнай свій настрій».
Діти вибирають свій настрій і показують смайлики, які відображають їхній настрій.
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Робата з індивідуальними картками.
2. Гра «Мікрофон».
- Які частини мови вивчили?
- На що вказує іменник, прикметник, числівник?
- На які питання відповідають?
3. Гра «Знайди помилку».
- Сильний, як заєць (ведмідь).
- Хитрий, як вовк (лисиця).
- Полохливий, як лев (заєць).
- Злий, як лисиця (вовк).
- Замініть одним словом назви відгадок (звірі).
- Яка це частина мови?
- Поставте питання до слова сильний.
- Що це за частина мови?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
1. Робота з анаграмою.
- Сьогодні на уроці ми розпочинаємо вивчати новий розділ, а який саме ви дізнаєтесь, прочитавши слово
вослодіє
2. Вірш про дієслово.
Людям всім давно відомо
Дивне слово – дієслово.
Дію виконати може
І в роботі допоможе.
Треба з ним завжди дружити,
З ним нам веселіше жити.
Всяка дія – в дієслові,
І ніяк без нього в мові.
3. Каліграфічна хвилинка.
- Назвіть перший звук в слові дієслово

IV. Робота над новим матеріалом
1. Гра «Склади речення» (деформоване речення).
- Складіть речення.
-Ставте іменники у потрібному відмінку.
Земля, сніжок, на, падав, легкий.
- Визначити граматичну основу речення.
2. Технологія «Мікрофон».
- Що означають дієслова?
- На які питання відповідають?
- Яким членом речення виступає у реченні?
- Які часи мають?
- З якою частиною мови найчастіше зв’язуються?
3. Робота з таблицею «Дієслово».
Висновок. Дієслово – частина мови, що означає дію предмета і відповідає на питання що робив? що зробив? що робить? що робитиме? що буде робити. У реченні дієслово найчастіше буває присудком.
4. Гра «Збираємо дієслова».
Учні по черзі називають дієслова, ставлять до них питання.
5. Робота з підручником (ст. 133 - 135).
Вправа 261
- Випишіть словосполучення з дієсловами.
Вправа 262 (робота в групах)
6. Опрацювання правила про дієслово.
7. Фізкультхвилинка «Хом’ячок».
8. Розвиток мовлення.
Творча робота «Малюємо зиму»
- Доповніть вірш, добираючи слова за смислом.
- Не забувайте про риму.
Яка зима буває?
Скаже той, хто добре знає.
Чи ж вона буває ніжна?
Ні! Холодна й … (білосніжна).
Так! Холодна. Вітер… (віє),
І від снігу все … (біліє).
Чудеса на склі … (малює),
На річках мости … (будує),
Під ногами сніг … (рипить),
Звір від холоду … (тремтить).
- Які слова вставляли (дієслова).
V. Узагальнення та систематизація знань
1. Розвиток мовлення.
Списування з творчим завданням
Прудкий заєць… (стрибає) по сніжку.
Ліси та поля … (вкрив) білий сніг.
2. Гра «Збери валізу дієслів».
Діти складають валізу, записуючи на ній дієслова.
VI. Підсумок уроку. Рефлексія.
- Що таке дієслово.
- З якою частиною мови найчастіше пов’язане дієслово?
- Яким членом речення виступає дієслово?
VII. Домашнє завдання
Вправа 264 (ст. 135).

ЛІТЕРАТУРА
1. М.С.Вашуленко, С.Г.Дубовик, О.І.Мельничайко. Українська мова. 4 клас. Видавничий дім «Освіта», 2015
2. М.О.Володарська, Г.П.Мазурок, О.М.Пілаєва. Мій конспект. Українська мова. 4 клас. Харків. Видавнича група «Основа». 2015
Категория: УКРАЇНСЬКА МОВА | Добавил: asyanikolaevna44
Просмотров: 1511 | Загрузок: 605 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar