Головна » Матеріал для завантаження » НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ КОМПЛЕКТ » ДО УРОКУ ПРИРОДОЗНАВСТВА

Дивовижний секрет (казка про фотосинтез)
28.12.2011, 21:21 Ти, напевно, помічав, що все у світі рухається. Не лише літаки і автомобілі, а й маленькі часточки, з яких складається все навкруги, навіть ти і я. Такі складові вчені називають речовинами. Вони, неначе будівельний матеріал, складають наше тіло, допомагають працювати нашому мозку, а м’язам – рухатися. Речовини потрапляють до нас протягом усього життя – ось чому ми ростемо, стаємо розумними та сильними.
А чи знаєш, звідки беруться ці речовини? Я повідаю тобі один дивовижний секрет, а ти можеш розповідати його друзям! Послухай про казкову мандрівку сонячного проміння.
Велике гаряче сонечко лагідно зігріває нашу планету, на якій ростуть зелені рослини, живуть різні тварини і ми – люди. Всім нам потрібна їжа – для того щоб рости, розвиватися, набувати досвіду.
Сонечко дарує нашій маленькій планеті Земля багато свого тепла. Зелені рослини навчилися ловити промінці сонечка: для цього вони мають багато зелених сачків – хлоропластів. Спіймавши сонячні золоті промінчики, хлоропласти складають з їх допомогою їжу для всіх живих істот – складні органічні речовини.
Згадали про речовини! Це ж вони надходять до нас з їжею, допомагають рости, рухатися. Так сонячне проміння мандрує з великого космосу через зелені рослини до нас з вами! Восени, коли сонячним промінчикам потрібно більше часу, щоб долетіти до нашої чудової планети, відбуваються неймовірні перетворення: зелене листячко поступово змінює колір на жовтий або червоний. Майже усі рослини повільно засинають і вкривають землю теплою ковдрою пожовклого листя. Комахам та іншим мешканцям ґрунту буде де зимувати. Речовини, які утворилися навесні та влітку, поступово потрапляють до матінки Землі у ґрунт. Пухнастим снігом прикриє зима всіх мешканців сонного царства, а навесні сонечко знову надішле тепло, потягнуть коріння рослин речовини з ґрунту, розпустить гілочки зелене листя і знову розпочнеться робота в зелених «фабриках».
Згадайте, що було у вас на сніданок, і ви зрозумієте – рослини обов’язково завітали до нашого організму зі своїми дивовижними речовинами, які утворили сонячні промінці! Ростіть здоровими, мої розумні сонячні читачі, та пам’ятайте: все у світі рухається і ви дуже швидко станете дорослими!


Фігурно опадає листя.
Оскільки сонечка нема,
То дерево зніма намисто
Осіннього пожовклого листа.
Стрункі стоять без одягу дерева,
Стискає холод силу їх життя.
Неначе дивний сон злітає з неба,
Та кличе всіх в зимове забуття.
Земля одягне випрану сорочку,
Замріяно зупиниться буття,
І солодко дрімають всі дерева,
Аж доки не розбудить їх весна!

Прочитай слово, заховане у вірші. Дізнайся секрет, який відбувається в зеленому листочку!
Автор: Полохіна Ольга Владиславівна,

28.12.2011, 21:21

Категория: ДО УРОКУ ПРИРОДОЗНАВСТВА | Добавил: yrok Просмотров: 2046 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:

Поділитися посиланням на цю сторінку в:

Всего комментариев: 0avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 8
Гостей: 8
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ
yrok, kapelka-0
Україна. Кривий Ріг