Головна » Матеріал для завантаження » НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ КОМПЛЕКТ » ДО УРОКУ ПРИРОДОЗНАВСТВА

Експерименти й демонстрації
12.12.2011, 21:56

Подані нижче експерименти й демонстрації пропонуються для учнів 1 класу.

ЧИ МОЖЕ РІДКА ВОДА СТАТИ ТВЕРДОЮ?

Учитель показує кубики льоду й формочку для їх приготування. Запитує, як було отримано цей лід. Діти відповідають, що у формоч­ку залили воду й поставили до морозилки. Виходить, вода перейшла з рідкого стану у твердий.

ЧИ МОЖЕ ВОДА ПЕРЕХОДИТИ ІЗ ТВЕРДОГО СТАНУ В РІДКИЙ?

Учитель дає дітям кубики льоду (на блюдечках.) Пропонує розпо­вісти про те, які вони. (Тверді, прозорі, холодні.) Потім запитує, чому на блюдечках з'явилася вода? (Лід тане.) Учитель просить сказати про це іншими словами, так, як це сказав би учений. (Вода переходить із твердого стану в рідкий.)

ЧИ МОЖЕ ВОДА ПЕРЕХОДИТИ З РІДКОГО СТАНУ У ГАЗОПОДІБНИЙ?

Учитель нагріває посудину з водою. Діти бачать над посудиною пару. Пара — це газ. Вода стала газом.

ЧИ МОЖЕ ВОДА ПЕРЕХОДИТИ З ГАЗОПОДІБНОГО СТАНУ

В РІДКИЙ?

Учитель бере холодне скло (або металеву пластинку) і тримає його над парою. Діти бачать, як на склі утворюються краплі води. Пара знов перетворилася на рідину.

ЯК ЗМУСИТИ ВОДУ ЗНИКАТИ Й З'ЯВЛЯТИСЯ ЗНОВУ?

Дослід діти роблять самостійно.

Інструкція для школяра

Із цього простого досліду ти довідаєшся, як перетворити воду на газ, а потім знову на рідину. Щоб дослід вийшов, потрібно дочекатися погожого дня.

1.     Постав велику тарілку з водою на освітлене сонцем підвіконня і залиш її на 3—4 години. Перевіряй її щогодини. Що ти бачиш?

2.     Постав на підвіконня дві тарілки з однаковою кількістю води, на­крий одну тарілку кришкою, а іншу залиш відкритою. За годину подивися, що відбувається з водою в тарілках. У якій з них зали­шилося більше води?

3.     Наповни консервну банку кубиками льоду. Постав її в тепле місце. Через якийсь час подивися на банку. Що ти бачиш на зовнішній стороні ЇЇ стінок?

ЯК ПОБАЧИТИ ПОВІТРЯ?

Учитель пропонує дітям провести досліди.

1.     У прозору ємність із водою треба опустити склянку догори дном так, щоб вода закрила дно. Подивіться усередину склянки. Що ви бачи­те? Нахиліть склянку й спостерігайте, що відбувається. (Зі склянки вийде бульбашка повітря, яку буде видно якийсь час.)

2.     У прозору ємність із водою треба опустити склянку з зім'ятою сер­веткою усередині. Подивіться усередину склянки. Чому серветка залишається сухою? (Наявність повітря заважає воді намочити серветку.)


12.12.2011, 21:56

Категория: ДО УРОКУ ПРИРОДОЗНАВСТВА | Добавил: yrok Просмотров: 2619 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:

Поділитися посиланням на цю сторінку в:

Всего комментариев: 0avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 10
Гостей: 10
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг