Головна » Матеріал для завантаження » НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ КОМПЛЕКТ » ДО УРОКУ ПРИРОДОЗНАВСТВА

З ДОСВІДУ РОЗМНОЖЕННЯ КІМНАТНИХ РОСЛИН
(135.0 Kb) ] 03.03.2014, 08:52 Протягом п’яти років ми прак¬тикуємо розмноження узамбарських фіалок (сенполій) листкови¬ми черешками. Переконалися, що рослини краще вкорінюються в ґрунті, ніж у воді.
Робимо це так:
1. Невисокий горщик напов¬нюємо легкою грунтосумішшю.
2. Гострим ножем від основи дорослої рослини зрізаємо дорослі листки з черешками.
3. Залишаємо черешки 3-4 см завдовжки, занурюємо їх у воло¬гий субстрат під кутом 45° на 2/3 довжини.
4. Черешки можуть бути роз¬міщенні в субстраті на відстані 1,5-2 см один від одного, але краї листкових пластинок не повинні доторкатися до країв горщика.
5. Субстрат злегка ущільнює¬мо і ставимо горщик на поличку з достатньо розсіяним світлом.
Підтримуємо субстрат злегка вологим, поливаючи з піддону. Воду необхідно відстоювати 2-3 доби. Приблизно через 8-9 тижнів навколо кожного череш¬ка з’являються молоді листочки. Очікуємо, поки молоді рослини підростуть і зміцніють настільки, щоб за ними було просто догля¬дати (ширина листочків досягне 18-20 мм).
Тоді обережно виймаємо рос¬лини з горщика розділяємо їх і роз¬саджуємо в невеликі горщики діа¬метром 8 см. На дно горщика на 1/4 його висоти насипаємо дренаж¬ний шар збитих черепків гравію, дрібної гальки та піску.
Земляну суміш готуємо з пе¬регнійної землі чотири частини, піску, одна частина, торф’яної землі одна частина. Додаємо по¬товчені листки берези.
Старий листок зрізаємо, щоб не притіняв молоді рослини. Гор¬щики з молодими рослинами ста¬вимо на полички, розміщенні на стіні проти вікон. Рослинам дос¬татньо розсіяного світла, при пря¬мому світлі вони спікаються. Слідкуємо, щоб грунт був зволо-жений, у міру поливаючи росли¬ни з піддону. Верхній шар ґрунту може трохи підсихати, щоб молоді рослини не загнили.
Від висадження черешків до цвітіння молодих рослин минає 6-7 місяців.
Ще хочу поділитися досвідом вирощуванням фінікових пальм з насінинок. Робимо це так. Кісточ¬ки з фініків кладемо по одній у склянки з вологою тирсою і на¬криваємо поліетиленовим пакетом. Склянки ставимо в тепле місце (25-30 °С).Через 2 місяці з’явля-ються паростки. Через місяць їх висота досягає 10-12 см. Тоді роз¬саджуємо їх у квіткові горщики з легким піщаним ґрунтом. Через З місяці рослини мають по З лінійні листки, а ще через місяць — по 5 листків. Поливаємо росли¬ни водою кімнатної температури, через 5 днів збризкуємо листочки водою. Перисте листя в пальм з’я¬виться на п’ятий рік розвитку.
Квітникарі-шестикласники, які посіяли насіння, закінчувати¬муть гімназію. Дорослі пальми будуть гарним подарунком для першокласників.
(135.0 Kb) ] 03.03.2014, 08:52

Категория: ДО УРОКУ ПРИРОДОЗНАВСТВА | Добавил: РІТА | Теги: рослин, розмноження, КІМНАТНИХ, досвіду Просмотров: 2109 | Загрузок: 499 | Рейтинг: 5.0/1
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:

Поділитися посиланням на цю сторінку в:

Всего комментариев: 0avatar
ДОВІДНИК