Головна » Матеріал для завантаження » НАВЧАЛЬНО-МЕТОДИЧНИЙ КОМПЛЕКТ » НАВЧАННЯ ГРАМОТИ

Методика ознайомлення учнів з фонетичними уявленнями «звуки мовлення», «голосний звук», «приголосний звук».
30.03.2012, 12:50 Уявлення про звуки мовлення необхідно формувати на основі спостережень. Для цього в класі необхідно створити тишу і запропонувати дітям прислухатись до оточуючих звуків. Вони можуть почути гуркіт машин, шелест листя, звуки тварин. Потім для зіставлення необхідно запропонувати звуки мовлення (не називаючи термін).Для цього , наприклад. Можна викор. ілюстрацію , де зображена дівчинка , яка колише ляльку і запитати учнів: «Що наспівує дівчинка , заколисуючи ляльку? А яка найпростіша колискова?» Далі ставимо запитання : «Чим відрізняються звуки почуті за вікном і ті , що ми чуємо від людини?» За допомогою вч. Діти приходять до висновку , що в 2-му випадку звуки вимовляємо за допомогою органів мовлення.(Коротко знайомимо з ними.) Вводимо термін «звуки мовлення».Учитель підкреслює , що всі слова складаються зі звуків. На цьому та багатьох наступних уроках учитель на основі зразка навчає дітей називати послідовний ряд звуків у слові (2-6 звуків), а також вчить виділяти перший, останній, наступний звуки.
Голосні
1.Виділення необхідного звука з «живого мовлення» шляхом використання одного з прийомів звукового аналізу.Спостереження за його артикуляцією: - Чи є перешкода для видихуваного повітря? (Висновок за допомогою вчителя). Для полегшення спостереження доцільно викор. індивідуальні дзеркальця.
2.Введення терміна: голосний звук.
3.Ознайомлення з умовною позначкою.
4.Вправи на закріплення : назвати слово, в якому 1,2,3 голосних звуки.
Приголосні
Ознайомлення з приголосним здійснюється аналогічно, з тією різницею, що під час їх вимовляння повітря натрапляє на перешкоду.
30.03.2012, 12:50 --------------------------

Категория: НАВЧАННЯ ГРАМОТИ | Добавил: adelina Просмотров: 6409 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 2.2/4
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:Всего комментариев: 0avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 3
Гостей: 3
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг