Головна » Матеріал для завантаження » ВЕСНЯНИЙ ПЕРІОД » ВЕСНЯНІ СВЯТА

Масляна в школі
07.03.2016, 20:54

Проектна робота за темою: «Проведення зимового свята Масляна»

Автор-укладач: Варакина С.С., вчитель біології та хімії 1 кваліфікаційної категорії, Омська область, Знам'янський район, п. Усть-Шиш МКОУ "Усть-Шишевская ЗОШ"

Зміст:

1. Обґрунтування вибору об'єкта

2. Інформаційно - пізнавальний розділ

3. Масляна: сценарій проведення свята в школі

4. Правила проведення ігор

5. Реклама

6. Додаток

7. Використовувана література

Обґрунтування вибору об'єкта проектування

Школа, що випала з традицій, школа, в якій не дотримуються спадкоємності поколінь і не передають моральних почав, сприяє подальшому руйнуванню душі дитини, а не її творення.

Духовно-моральне, патріотичне виховання є найважливішою стороною формування і розвитку особистості дитини. На вирішення цих питань спрямована склалася в нашій школі система виховної роботи з які навчаються, завданнями якої є: розвиток і виховання громадянина Росії, здатного зберігати і примножувати соціокультурний досвід Вітчизни; формувати у молодого покоління такі риси національного характеру, як милосердя, віротерпимість, совісність; відродження і відтворення духовності, традицій російського народу, надання можливості підростаючому поколінню глибше відчути свої національні корені.

Інформаційно - пізнавальний розділ

1. Як народився свято Масляна?

Вчені вважають, що перші свята з'явилися дуже давно. Але спочатку це були ритуальні дії, пов'язані з буденним життям первісних людей. Як же свята стали пустим, вільним від справ часом? Можна припустити, як це сталося.

Уявіть групу мисливців, возвратившуюся після чергової не вдалого полювання. І все з - за того, що діяли не узгоджено. Так виникла необхідність, розіграти майбутню полювання. Хтось зображував небезпечного, хитрого звіра, наслідуючи його звичкам, інші демонстрували, як його вистежують, заманюють і, нарешті, ловлять. «Ученье» перед сутичкою допомагали уточнити послідовність спільних дій, ролі окремих учасників. З часом людям стало здаватися, що розігруються ними сцени полювання, жнив, рибної ловлі володіють чарівною, магічною силою. Звертаючись до священного тварині, дереву, дощу чи сонця, вони вірили, що закликають удачу на полюванні, вродила...

Поступово магічні танці, спів, музика перестали залежати від конкретних трудових завдань. Самі по собі вони приносили людям радість і задоволення. Відпочили люди в свято - стали краще працювати.

Свята формували взаємини між людьми, зближували різні покоління, виробляли правила і норми поведінки. Не витримували випробування святом», порушили закони і правила каралися і навіть виганяли з колективу.

Свята сягають своїм корінням в історію. Згадайте свята: «Трійця», «Іван Купала», «День Святого Валентина», «Тетянин день» і т.д. Готуючись до свята, згадайте його історію, веселіться, жартуєте і тоді свято стане ще більш значним і цікавим.

2. Поговоримо про «Масниці»

Масляна - сирний тиждень - справляється за сім тижнів до Великодня. Зазвичай припадає на період з кінця лютого до початку березня. Всюди чекають її з нетерпінням. Це самий веселий, самий розгульний загальне свято. І старий, і молодий, як кажуть, веселиться. Масляний тиждень була буквально переповнена святковими справами. Традиційні дійства і задуму, обов'язки та ігри - все це поступово відклалося в традицію невимушеній, розкутою радості і веселощів.

Масляна (Масляно) не є християнським, а народним святом. Російська православна церква включила масляну у свій святковий календар «м'ясопусну», підготовчу тиждень перед Великим постом. Так як її називали масляного (або сирним тижнем, протягом цього тижня не вживали м'ясо, але було достаток рибних, молочних продуктів, яєць і, звичайно, млинці з маслом. Процес приготування млинців вважався таїнством: його передавали з роду в рід через дочок і внучок.

Стародавня Русь справляла Масляну шумно. Уособленням свята часто було опудало з соломи і ганчірок, одягнене в жіночий одяг. Повсюдно влаштовували різні ігри та гуляння: гойдалки, кінні змагання, крижані гірки, катання на санках. А для молодят був звичай: дружина, що сиділа на колінах у чоловіка, після спуску з гори, повинна була поцілувати чоловіка. Молодь красувалася нарядами, кожен прагнув перечудитьдругого. Кожен день масляного тижня мав свою назву і свої звичаї.

Як називаються дні Масляного тижня

Понеділок - зустріч

У минулі часи В понеділок виготовляли опудало Масниці, ставили його в сани, прикріплювали стрічками та хустками. Надягали на нього домоткане вбрання, в руку вставляли блін. У такому вигляді добродійко Масляна зберігалася до п'ятниці у вибраних жителів села.

Вівторок - загравання

У вівторок будували великі гірки, влаштовували ковзанки для дітей. Гірки зміцнювали на чотирьох стовпах, зверху настилали дошки, покривали снігом і заливали водою. Поруч встромляли в сніг ялинові гілки і ліпили зі снігу фігури, особи яким малювали вугіллям.

Середа - ласунка, розгул, перелом

В середу, окрім млинців, випікали печиво, калачі, пироги й готували різні різні страви до разгульному четверга. Зяті приходили в гості на млинці до своїх тещ.

Четвер - широкий, разгуляй, четвірок

Найвеселіша частина свята починалася з четверга. У хату, де стояла Масляна, з усіх будинків приносили частування. Біля будинку встановлювали жердину, прикріплювали до нього тележное колесо, а колесо садили самого веселого мужика - балагура. Вся село спостерігала за тим, що цей мужик буде «вытвораживать». Під загальний сміх і жарти пригощали один одного. А потім каталися на конях з дзвіночками і дзвіночками.

П'ятниця - «Тещині вечірки»

У п'ятницю обирали найкрасивішу дівчину села ,її саджали в сани разом з Масляною. З піснями возили її з села в село, змагаючись у швидкій їзді та стрибках у сани на ходу. Зятьяприглашали в цей день на млинці своїх тещ, причому зять зобов'язаний був запросити тещу особисто.

Субота - «посиденьки зовиці»

Весь день у суботу молодь каталася на гірках. Перед заходом сонця народ збирався дивитися на взяття фортеці Зими. Її будували заздалегідь. Після взяття фортеці запалювали дерев'яні стовпи, і високі факели сяяли в наступаючих сутінках, відбиваючись у крижаних поверхнях. Родичі приходили в гості до молодої невістки на млинці, вона пригощала, намагаючись показати себе гарною господинею

Неділя - «Прощений день. Проводи Масниці»

Неділю був найсумнішим моментом свята. Масляну треба було ховати. З жалібними голосіннями везли за околицю, де був складний багаття. Коли Масляну спалювали, стрибати через багаття вирішувалися тільки сміливці: розміри його були величезні. Після пісень, ігрищ, хороводів веселощі закінчувалося. У селі запановує мир. Рідні і знайомі прощали один одному образи, Молодші приходили кдруг одного зі словами: «Прости мене, будь ласка, якщо я в чомусь винен перед тобою».


07.03.2016, 20:54 --------------------------

Категория: ВЕСНЯНІ СВЯТА | Добавил: yrok | Теги: весняні свята, масляна, школі Просмотров: 1413 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:Всего комментариев: 0avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 11
Гостей: 11
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ
perzinskaj
Україна. Кривий Ріг