Головна » Матеріал для завантаження » ВЕСНЯНИЙ ПЕРІОД » ВИХОВНІ ГОДИНИ ДО ДНЯ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ

Якщо Ви опинилися в центрі масових заворушень
23.04.2016, 16:09

Звичайно, акції протесту і маніфестації − це завжди місце особливого напруження пристрастей, ситуація, коли будь-які почуття і конфлікти багаторазово загострюються. Тим не менш, з якого б боку ви не знаходилися, слід пам'ятати про головне − власну безпеку. На жаль, стадне почуття дуже часто послаблює базовий інстинкт самозбереження, що легко
 призводить до трагедії.
        Не давайте своїм внутрішнім почуттям взяти верх над здоровим глуздом. І навіть якщо
 конкретний мітинг, демонстрація вже ніяк не обійдеться без вашої участі, а громадянська позиція не дозволяє залишитися осторонь, тверезо оцініть його характер і зважте ризики.
       Будьте готові до будь-якого розвитку подій, адже навіть мирна хода може перетворитися на кровопролитне зіткнення з іншими учасниками масових зібрань або зі спецпідрозділами  МВС України та Національною гвардією України.
      Не реагуйте на провокації та не намагайтеся спровокувати інших. Не таємниця, що в таких умовах найменший конфлікт загрожує вилитися в трагедію. Більше того, значна частина гостей будь якої маніфестації − це зовсім не затяті шанувальники ідеї, а просто люди з хронічною нестачею гострих вражень.
     Будьте обережними з думками і висловлюваннями. Ситуація в будь-якій акції протесту може змінюватися на очах. Виходьте з простого твердження "навколо − вороги", і ваші шанси вибратися сухим із води істотно зростуть.
      Оцінюйте обстановку в прив'язці до місцевості. Тримайтеся ближче до зручних шляхів відступу і, відповідно, подалі від епіцентру натовпу. По можливості, віддавайте перевагу місцевості, яку добре знаєте, і постійно думайте про маршрути пересування: вашого і натовпу. Уважно дивіться навколо, і тримайте руку на пульсі подій.
      Приводом для раптової ескалації насильства, "коли нічого не віщувало біди" може бути практично що завгодно: зіткнення груп маніфестантів з різних таборів, агресивні дії спецпідрозділів міліції, сварка чи навіть просто безглузда випадковість.
       У разі, коли мирна маніфестація, мітинг, демонстрація, страйк перетворюється на масові заворушення, в якості зброї виступає те, що доступно без попередньої підготовки: фізична сила, палиці, біти, дубини, камені, найпростіші запальні пристрої, петарди, та інші нехитрі пристосування.
       Перший небезпечний варіант для учасника або випадкового свідка масових заворушень − це банальна бійка. Характерно, що її учасники дуже часто слабо ідентифікують "своїх" і "чужих", тому, яка б не була ваша позиція, рукопашний бій на вулиці - це завжди небезпечно. Утім, психологія масової бійки одна і та ж - натовп розпадається на декілька "вогнищ". І тільки якщо одна сторона явно бере гору, то осередки видозмінюються, і починається добивання тих, що залишилися.
       Звідси висновок: уникайте місць найбільшої активності зіткнень, не провокуйте насильство, тверезо оцінюйте свої сили. Шукайте поглядом скупчення "розсудливих" (а такі є завжди ) або тих хто сумнівається, і шукайте порятунку там. Безглуздо проявляти геройство проти натовпу − це тільки погіршить наслідки. У такій ситуації ні в якому разі не можна падати в щільному натовпі при його русі. Ризик бути затоптаним − більш ніж реальний.
      В епіцентрі бійки закрийте голову руками, втягніть її в плечі і проривайтеся туди, де, на вашу думку, більш безпечно.
      Каміння − одне з найбільш популярних і небезпечних знарядь демонстрантів. Шматки цегли, каміння, важкі металеві предмети, фрагменти бруківки − все йде в хід, і становить смертельну загрозу для людей. Єдине точне попадання може легко привести до важких травм або навіть загибелі.
      Порятунок від попадання каміння один: закрити голову руками, зігнутися, і бігти в укриття. Відмінно, якщо під рукою знайшлося що небудь на зразок портфеля, рюкзака, іншої речі, якою зручно закритися, як щитом.
      У випадку, якщо ви − випадкова ціль, визначте зону ураження, і постарайтеся розійтися з основною мішенню атакуючих максимально швидко. Гірше, якщо розлючений натовп прагне нанести каліцтва персонально вам, або групі людей, до якої ви прилучилися. У такій ситуації розривайте дистанцію з противником, ховаючись за стінами, автомобілями, спорудами. Завжди погана ідея − бігти по прямій.
       Найгірше, коли в ході масових заворушень починають використовуватися запальні або вибухові пристрої.
 По-перше, їх поява означає, що учасники зіткнень готові до найжорстокішого розвитку
 подій.
     По-друге, це саме розвиток подій може легко торкнутися і вас, як їх свідомого чи випадкового учасника.
     "Коктейль Молотова" − один з найнебезпечніших інструментів враження, доступний без
 особливої підготовки. Інформація про те, як зробити "коктейль Молотова", зараз доступна кожній дитині, і саме тому їх появу при вуличних зіткненнях не можна вважати сюрпризом.
      У разі, якщо вміст пляшки потрапив на одяг, потрібно негайно скидати його, навіть не замислюючись про те, щоб загасити на собі. Втративши піджак або куртку, є шанс врятувати здоров’я та життя. До того ж, дуже часто використання «коктейлю Молотова» з боку демонстрантів означає, що жорсткі заходи розпочнуть застосовувати і спецпідрозділи міліції.
      Вихід простий і зрозумілий: тікати, шукати місця меншої концентрації натовпу і ескалації насильства. У цій ситуації дуже важливо не тільки зберегти спокій, але і раціонально пересуватися серед натовпу.
   Чого не потрібно робити
- намагатись попасти до центру натовпу – звідти  тяжко вибиратися у випадку безпорядків;
- стояти біля стін, огородження, будинків – натовп, який рухається стає завжди більш щільним і можна бути притиснутим до огородження та отримати травму;
- брати в кишені тяжкі, гострі, випуклі предмети, які можуть вас поранити в тисняві;
- одягати довгий вільний одяг із  поясами, ременями, шарфами, ланцюжками, масивними прикрасами, сумками на довгому ремені та іншими предметами гардеробу, які можуть зачепитися і заподіяти травму. Не радять спеціалісти одягати взуття на шнурках. У крайньому випадку шнурки треба міцно зав'язати.
Як рухатися
- рухайтесь повільно, разом з основним потоком, не переганяючи та не розштовхуючи оточуючих;
- тримайте руки зігнутими в ліктях перед грудьми і притиснутими до тіла, щоб захистити себе від перелому ребер. Якщо вас декілька – вишикуйтесь клином;
- стурбованих і панікуючих сусідів пропускайте вперед;
- пересувайтесь у натовпі  по дотичній або по діагоналі, не в якому разі не йдіть напролом проти течії людей, особливо коли ви один;
- не дивіться в очі сусідам щоб не спровокувати  конфлікт з особливо "гарячими головами".   Не опускайте очі – це також сприймається негативно. Краще погляд спрямуйте на ділянку підборіддя або шиї оточуючих;
- дитину візьміть на плечі. Можливо створити для дитини капсулу з двох дорослих, повернувшись одне до одного;
- у випадку тисняви спеціалісти радять застосувати прийом серфінгіста – пересуватися в людському потоці як кажуть - по головах;
- зняти з себе біжутерію, сумку, шарф та все що може здавлювати шию чи зачепитись.
Якщо ви впали
- забудьте про збереження одягу чи сумки;
- зігніть руки та захищайте ними голову;
- зігніть ноги та підтягніть їх до живота;
- піднімайтесь швидко. Під час підйому впирайтесь на ноги, по можливості за допомогою однієї руки. Це повинен бути ривок, а не повільний упор на руки;
- піднімайтесь від землі  в напрямку руху натовпу.
        Будьте пильні та обережні!
      Запропоновані вам прості поради допоможуть  зберегти здоров’я та життя, якщо ви потрапили до натовпу або стали свідком масових заворушень.


23.04.2016, 16:09 --------------------------

Категория: ВИХОВНІ ГОДИНИ ДО ДНЯ ЦИВІЛЬНОГО ЗАХИСТУ НАСЕЛЕННЯ | Добавил: yrok | Теги: центрі, Якщо, заворушень, масових, Ви, ВИХОВНІ ГОДИНИ ДО ДНЯ ЦИВІЛЬНОГО ЗА, опинилися Просмотров: 1453 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:Всего комментариев: 0avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 15
Гостей: 15
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг