Головна » Матеріал для завантаження » ВИХОВНА РОБОТА » ЕКОЛОГІЧНІ СВЯТА

Екотелеміст
· (114.9 Мб) ] 16.08.2015, 13:47
ЕКОТЕЛЕМІСТ

Підготувала:
вчитель-методист початкових класів
Криворізької загальноосвітньої
спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №4
з поглибленим вивченням іноземних мов
Ткалік І.М.

м. Кривий Ріг
2014

 


Мета: узагальнити знання дітей з приводу деяких екологічних питань; продемонструвати, що екологічні проблеми мають глобальний характер та для їх вирішення потрібні спільні зусилля всього людства; розвивати вміння дітей висловлювати свої думки та робити висновки; виховувати в дітях любов та дбайливе ставлення до природи.

Обладнання: відеозапис «Екотелеміст» (відеопитання представників різних країн, слайд шоу «Гриби», класний відеоролик «Ми з природою друзі»), малюнки дітей на екологічну тематику, конверти, плакат «Екотелеміст», запис пісні «Світ буде добрим».

 

 

 

Хід виховного заходу:(Звучить пісня «Світ буде добрим». Під музику діти входять до зали і займають свої місця.)

Ведучий: "Дорогі діти, шановні гості і батьки! Ми раді вітати Вас на нашому засіданні клубу захисників природи. До нас надійшли відеозапитання з різних країн світу, де виникли деякі екологічні проблеми. Сподіваємось, що разом із вами ми зможемо вирішити ці питання і порадити нашим іноземним друзям, як уникнути цих проблем. Група експертів проаналізує ваші припущення і міркування і складе у письмовій формі відповідь-пораду на кожне відеозапитання."

(Група експертів складається з п’яти учнів, які протягом заходу записують міркування дітей і складають відповідь-пораду.)

Ведучий: "Відеозапитання надійшли з різних куточків світу різними мовами, і для того щоб їх зрозуміти, нам потрібні перекладачі. Знайомтесь – це учні 7 класу, які нам у цьому допоможуть."

(Група перекладачів складається з п’яти учнів, які знають іврит, англійську, німецьку і французьку мови.
Ведучий починає показ відеозапитань, після кожного з них ведеться дискусія з приводу вирішення екологічних проблем і надання порад.)

Ведучий: "Увага на екран. Перше відеозапитання надійшло з Великої Британії."
(на екрані – запис відеопослання англійською мовою)

Добрий день, пані та панове! Я рада вітати вас, українських дітей, із моєї рідної країни – Великої Британії. Як ви знаєте, Британія – країна постійних дощів. У дощах – привабливість нашої країни, але в той же час вони – велика проблема. Наші науковці повідомляють, що багато рослин страждає або навіть гине через проливні дощі. Це трагедія. Допоможіть знайти причину проблеми, допоможіть з нею боротися!

Ведучий: "Протягом двох місяців у нашому класі проводився конкурс малюнків на екологічну тематику. Зверніть, будь ласка, увагу, що учні розкрили дуже широкий спектр екологічних проблем у своїх малюнках. Ознайомитись із ними в можете, завітавши до нашої галереї."

Ведучий: " Увага на екран. Друге відеозапитання надійшло з Німеччини"
(на екрані – запис відеопослання німецькою мовою)

У Німеччині багато лісів. Дуже часто жителі й гості нашої країни приходять туди збирати гриби. Але нажаль, після таких прогулянок у лісах Німеччини залишається усе менше і менше грибів. Порадьте, будь ласка, як поводити себе у такій ситуації. Що ви можете запропонувати?

Ведучий: "А зараз ми пропонуємо вам подивитися яскраве слайд шоу «Гриби» і познайомитися з деякими прикметами і народною мудрістю."

Ведучий: " Увага на екран. Третє відеозапитання надійшло із Франції"
(на екрані – запис відеопослання французькою мовою)

Здрастуйте, любі друзі. Я представляю Францію. Як відомо, Франція – країна парфумів. Усі чули такі назви як Шанель, Діор, Кашарель. Але у кожної людини парфуми викликають різні реакції. Чому це відбувається?

(Фізкультхвилинка)

Ведучий: " Увага на екран. Четверте відеозапитання надійшло зі Сполучених Штатів Америки"
(на екрані – запис відеопослання американською мовою)

Привіт! Я зі Сполучених Штатів Америки. Ви знаєте, що ця країна дуже велика, і в ній багато різних тварин, домашніх і диких. Але зараз їх чисельність різко зменшується. Чи можете ви допомогти нам? Нам би дуже хотілося вирішити цю проблему.
Ведучий: "Діти нашого класу з любов’ю і повагою ставляться до природи,намагаються її берегти. У багатьох учнів є домашні тварини. Ми пропонуємо до вашої уваги відеоролик «Ми з природою друзі», знятий за участі дітей нашого класу та їхніх улюбленців."

Ведучий: " Увага на екран. П’яте відеозапитання надійшло з Ізраїлю"
(на екрані – запис відеопослання на івриті)

Ізраїль – пустельна країна. Тому вода – найдорожчий скарб ізраїльтян. Порадьте, як зберегти запаси питної води чистими.

Ведучий: "Ми переглянули усі відеозапитання і побачили, що екологічні питання – це спільна для усіх людей в усьому світі проблема, і вирішувати її треба теж спільно. Група експертів вже проаналізувала ваші відповіді і підготувала поради нашим іноземним друзям. Зараз ми їх прослухаємо."

Ми вважаємо, що причиною в'янення та загибелі рослин після проливних дощів в Англії є те, що заводи, машини, різні підприємства в процесі роботи виділяють в повітря шкідливі, отруйні, радіоактивні речовини, які з'єднуються з водяними парами, що знаходяться в атмосфері і випадають у вигляді кислотних, радіоактивних дощів. Рослини вбирають заражену воду, і від цього хворіють або гинуть.
Також ми думаємо, що велика кількість вологи у ґрунті призводить до загнивання коренів рослин.

Ми вважаємо, що в лісах Німеччини стає все менше і менше грибів, так як не всі грибники знають правила їх збору. Гриби не можна рвати, їх потрібно зрізати ножем. Якщо гриби виривати, то можна пошкодити грибницю, і на цьому місці більше не виростуть гриби. Зрізавши гриб, ми не травмуємо коріння, і на місці старого гриба виростуть нові. Іти в ліс за грибами слід із людиною, яка добре знається на них, тому що багато видів грибів - отруйні. Ми не рекомендуємо збирати гриби поблизу проїжджої частини, в містах, біля заводів, тому що навіть їстівні гриби, ввібравши в себе шкідливі речовини, стають небезпечними для здоров'я.

Представниці Франції ми можемо пояснити причини різної реакції людей на одні й ті ж парфуми тим, що у кожної людини є свої особливості. З кожним роком збільшується кількість людей, які страждають алергічними реакціями. Для одних духи викликають приємні відчуття, а в інших вони можуть викликати кашель, нежить, задуху. Ми не радимо користуватися одеколонами або парфумами з сильним ароматом, якщо ви будете їхати в громадському транспорті або знаходитися в приміщенні з великою кількістю людей, тому що комусь від цього може стати погано.

Ми вважаємо, що кількість тварин у США могла значно зменшитися за таких причин:
• У зв'язку з розширенням міст і будівництвом доріг вирубуються ліси, осушуються болота, зменшується територія, на якій раніше жили дикі тварини. Їм ніде жити й нічим харчуватися, тому їх кількість зменшується.
• Браконьєрство також призводить до зменшення чисельності звірів і птахів.
• Погіршення екологічного становища веде за собою такі ж наслідки.

Щоб зберегти запаси води чистими в Ізраїлі, потрібно не забруднювати водойми. Підприємства не повинні зливати відходи виробництва в ріки й озера. Жителі Ізраїлю не повинні залишати сміття біля водойм. Потрібно дбайливо ставитися до води та економно її використовувати. Радимо перейняти досвід інших країн щодо створення заводів для опріснення морської води.

(Всі відповіді експерти вкладають в конверти і "надсилають" до тих країн, з яких прийшли відеозапитання.)

Ведучий: "Наш Екотелеміст добігає кінця. Ми сподіваємось, що наші учні виростуть небайдужими до долі своєї планети, бо Земля – наш дім, а дім треба берегти, доглядати і любити."

(Всі співають пісню «Світ буде добрим».)

Екотелеміст. Частина № 2

 


· (114.9 Мб) ] 16.08.2015, 13:47 --------------------------

Категория: ЕКОЛОГІЧНІ СВЯТА | Добавил: inna_tkalik Просмотров: 1691 | Загрузок: 410 | Рейтинг: 5.0/1
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:Всего комментариев: 0avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 1
Гостей: 1
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг