Головна » Матеріал для завантаження » ВИХОВНА РОБОТА » ВИХОВУЄМО ПАТРІОТА

День Соборності України
19.12.2014, 16:43

Соборність для України - ц е єдність різноманітності, об'єднання довкола загальної серцевини, якою є українська державність, українська ідентичність. І дея єдності українських земель - с оборності України - в ирушає в глибину ст оліть. Збирання південноросійських земель було пріоритетним напрямом внутрішньої політики київських князів Олега і Ігоря, Святослава і Володимира Великого, Ярослава Мудрого і Володимира Мономаха.

У ХІ ст. значна територія сучасної України була підпорядко вана Литві. У 1569 р. згідно Люблінської унії Литовське і Польське князівства об'єдналися в Мову Посполіту. Після цього українські землі виявилися під впливом Польщі.

В середині Х V ІІ ст. почалася визвольна війна під керівництвом Богдана Хмельницького, в ре зультаті якої на певний час була відновлена державність України. В продовж століть практичним втіленням ідеї соборності займалися українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Філіпп Орлік. У ХІХ ст. ідея соборності українських зе мель відбилася в документах Кирілло - Мефодієвського братерства, суспільно - політичних поглядах Михайла Драгоманова і Володимира Антоновича. На початку ХХ ст. про суверенність соборної України говорилося в документах Української народної партії на чолі з Миколою Міхновським.

На той час українські землі були розділені між сусідніми державами: Польщею, Росією, Румунією, Австро - Угорщиною. Для боротьби за свої національні інтереси Україні була украй важлива територіальна єдність. Двадцяте століття залишило в спад ок події минулого, які, віддаляючись, не втрачають своєї значущості і актуальності, вимагаючи осмислення історичного досвіду боротьби українського народу за свободу, незалежність, державність.

До таких подій відноситься 22 січня 1919 року - день прийняття Акту возз'єднання Української Народної Республіки (УНР) і Західно - української Народної Республіки (ЗУНР). Created with Print2PDF. To remove this line, buy a license at: http://www.binarynow.com/ Цій даті було призначено навіки увійти до історії України великим національним святом - В день Соборності. Саме у той зимовий день в Києві було прийн ято рішення про возз'єднання два розділених історичною долею гілок українського народу. Спираючись на заповітні мрії і широке волевиявлення обох частин українського народу, враховуючи об'єктивні історичні, політичні, духовні, правові аспекти цього тривалог о процесу, з'явилася єдина соборна Українська держава.

Акт возз'єднання спирався на вікову мрію українського народу про незалежну, соборну національну державу. Він став потужним проявом волі українців до етнічної і територіальної консолідації, свідоцтвом ї х самоідентифікації, становлення політичної нації. І дея соборності українських земель отримала державний статус, і в подальші десятиліття залишалася інтегральним чинником, чи не єдиним положенням програмних цілей всього перебігу національно - визвольного ру ху.

Об'єднання УНР і ЗУНР стало моделлю цивілізованого, демократичного збирання територій в єдину суверенну державу. П роте, тоді українському народові не удалося реалізувати свій історичний шанс. У складних внутрішніх і зовнішньополітичних умовах воз з'єднання завершити не удалося, Україна залишалася роз'єднаною етнічно, розтерзаною територіально, такою, що поневолила національно. На щастя, ті часи для України вже минулі.

Унітарність держави закріплена в Конституції України, а цілісність території ви ступає ключовим чинником її суверенітету. Консолідуючим чинником соборності в незалежній Україні виступають міжнаціональна згода і світ. Зберегти одне з найістотніших достояній новітньої суверенної України - міжнаціональна згода - це не лише веління часу, а ле і застава соборного існування суверенної держави.

Незалежна Україна в кінці ХХ століття нестримно увійшла до світової спільноти, отримала широке міжнародне визнання. Подальша її інтеграція, перш за все в європейське співтовариство, вимагає зваженої державної політики в міжнародній сфері, гармонізації зовнішньополітичних орієнтацій різних груп населення, забезпечення міжнародного іміджу України. С вяткування Дня Соборності - ц е вияв поваги творцям Акту возз'єднання, це не лише суспільна потреба , а і м оральний борг берегти світлу пам'ять багаточисельних жертв, принесених українським народом на вівтар незалежності, соборності, державності.


19.12.2014, 16:43

Категория: ВИХОВУЄМО ПАТРІОТА | Добавил: yrok | Теги: ВИХОВУЄМО ПАТРІОТА, СОБОРНОСТІ, України, день Просмотров: 2446 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:

Поділитися посиланням на цю сторінку в:

Всего комментариев: 0avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 2
Гостей: 2
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг