Головна » Матеріал для завантаження » ВИХОВНА РОБОТА » ВИХОВУЄМО ПАТРІОТА

Виховний захід до Дня козацтва
(30.4 Kb) ] 07.11.2015, 15:18

Виховний захід до Дня козацтва, Дня захисника України (14 жовтня)

 

Мета. Сприяти розвитку фізичних якостей школярів; виховувати моральні, естетичні якості, почуття патріотизму; сприяти створенню міцного класного колективу. Створити атмосферу свята в грі-змаганні.

Учасники: дві команди (по 5 хлопчиків) та дівчатка – група підтримки.

 

14 жовтня — свято Покрови, День українського козацтва і День захисника України. Сьогодні великої ваги набуває відродження українського козацтва, бо це і відродження України. Указом Президента України 14 жовтня оголошено Днем українського козацтва. Таким чином, Покрова святкуватиметься в нас не тільки як народнорелігійне, а й національне свято. На Запоріжжі була церква святої Покрови, і запорозькі козаки вважали святу Покрову своєю покровителькою. Як відомо людина нерозривно пов’язана з минулим свого народу, його історією. З кожним днем зростає інтерес багатьох людей до нашої історії. Знання свого родоводу, історичних та культурних надбань предків необхідні не лише для піднесення національної гідності, а й для використання кращих традицій у сучасному нашому житті. Ми можемо пишатися тим, що Україна ніколи не поневолювала інші народи, а вміло захищала себе від ворогів. Був час, коли всю нашу землю загарбали й поділили між собою сусідні держави. Нестерпно було жити українському народу в неволі. І почав він утікати в пониззя Дніпра, за пороги, де були дикі степи. Втікачі називали себе козаками, тобто вільними людьми. На островах, що лежали посеред бистрої Дніпрової води, вони заснували Запорозьку Січ.

Козак - значить «вільний чоловік». Дуже важко жити самому по собі, до того ж в умовах поневоленої держави.Тому козаки об’єднувалися в курені ( загони), кожен курінь обирав собі отамана ( ватажка). Козаки суворо дотримувалися дисципліни, створили свій флот, що складався з легких і швидких човників (чайок) . Основним завданням козаків була боротьба з Туреччиною та кримськими татарами.

-  Яких же звичаїв дотримувалися козаки?

Хто хотів стати козаком, мусив наперед відслужити 3 роки в старого козака за слугу й помічника. Він робив усяку роботу й носив за козаком другу рушницю й потрібні клунки. Коли вивчався від того козака орудувати зброєю й набував спритності у битвах, ставав справжнім козаком і діставав зброю: рушницю, спис, луки і стріли.

Одягалися запорожці просто: в грубу сорочку, в кирею – довгий плащ без рукавів, шаравари. За широким поясом носили пістолі і люльку, через плече – торбинку з харчами і кулями, а до пояса на ремінець прив’язували ще й порохівницю з порохом. Голови голили… Та ще й таку моду дивну мали: чуприну носили (оселедець), та таку довгу, що на вухо намотували.

Їли сушену рибу і печене м’ясо та риб’ячу юшку, бо риби в ріках та всякого звіра і птахів було дуже багато. Пекли хліб з пшеничної муки. Пообідавши молилися Богові, кланялися один одному й отаманові та дякували кухареві.

 

Козаки - це вільні люди.

Козаки безстрашні всюди.

Козаки - борці за волю,

За народну щастя й долю.

Козак – це людина чесна і смілива

Найдорожче йому – Батьківщина!

 

Діти, 14 жовтня, як я вже й говорила, відзначається ще одне свято – це День захисника України. Вдячні нащадки низько вклоняються дідам та батькам, які захищали або захищають нашу землю, несуть або несли службу в лавах армії. Завдяки їм наша Батьківщина незалежна, сильна і могутня, а діти можуть сподіватися на щасливе майбутнє.

Всі наші хлопчики хочуть бути схожими на своїх батьків та дідусів, які виявили високе почуття патріотизму, національної гідності, мужність та героїзм. Тому, мабуть, немає жодного хлопчика, який би не мріяв стати мужнім, хоробрим, надійним захисником своєї Вітчизни. Та щоб стати мужнім, надійним захисником Батьківщини, потрібно готуватися до цього з дитинства. Адже солдат має бути дужим, спритним, кмітливим, винахідливим. Він повинен вміти багато чого робити. Ми маємо впевнитися, що ви для цього готові, а тому влаштуємо вам випробування.

За допомогою різноманітних конкурсів спробуємо це з’ясувати.

 

Представлення жюрі.

Прошу представитися команди.

  1. Команда номер один.

Учасники: «Сміливі»

Ваш девіз?

Учасники: «Козачата – хлопці браві і сміливі, й дуже жваві»

  1. Команда номер два.

Учасники: «Мужні»

Ваш девіз?

Учасники: «Виростаєм дужими, спритними і мужніми»

Прошу команди привітати одна одну!

Учасники першої команди: Команді «Сміливі», привіт!

Учасники другої команди: Команді «Мужні», привіт!

 

Конкурси. (Кожен конкурс оцінюється в 5 балів)

 

Кожен знає, що ранок солдата починається з пробудження та одягання. Солдатам в армії треба одягтися дуже швидко, щоб не порушити дисципліну. І зараз ми побачимо, як наші хлопчики вміють швидко вдягатися.

 

Конкурс №1 «Хто швидше одягнеться»

(Виходять по одному гравцеві від команди. Виграє той, хто швидше і краще одягнеться за одну хвилину. Реквізит: штани, светер, черевики).

Конкурс №2 «Кухар»

(Кожній команді лунає завдання, записане на картках)

1ком. Кожному учаснику команди необхідно назвати по одному інгредієнту манної каші.(молоко, манка, вода, цукор, сіль, масло)

2ком. Кожному учаснику команди необхідно назвати по одному продукту, необхідного для приготування супу. (вода, картопля, цибуля, морква, м'ясо, сіль, крупа, спеції .)

 

Конкурс №3 «Хто швидше і сильніше»

Представник команди повинен швидше всіх надути повітряну кульку.

 

Конкурс №4 «Стройовий»

Команди шикуються у дві шеренги, ведучий швидко називає команди «сісти», «встати», «направо» і т.п. Виграє та команда, яка найбільше і правильно виконала команд.

 

Конкурс №5 «Мішень»

Команди шикуються в колони. Навпроти кожної команди стоїть відро. Кожному учаснику по черзі необхідно кинути по дві «гранати»( зім'ятий папір) в відро. За кожне попадання 1бал. Перемагає команда, яка зробила більше точних влучень.

 

Конкурс №6 «Наш солдат розумом багатий»

Кожній команді дається слово на військову тематику. Але біда в тому, що слово впало і розсипалося. Вам необхідно зібрати його. Оцінюється швидкість і правильність виконання.(ГЕРОЙ, АРМІЯ)

 

Конкурс №7 «Військова авіація»

Команда отримує по одному кольоровому аркушу паперу (у кожної команди свій колір). На листках записані запитання. За сигналом ведучого учасники команди повинні зробити з аркуша паперу літак і запустити його глядачам. Оцінюється швидкість і правильність виготовлення літачка. Глядач, зловив літак, зачитує питання і відповідає на нього. Якщо відповідь правильна, то додатковий бал присуджується команді.

Питання 1к: Якщо стілець нижче столу, то стіл... (вище)

Питання 2к: Якщо сестра старша за брата, то брат... (молодший)

 

Конкурс №8 «Конкурс капітанів»

А тепер пропонуємо помірятися силами нашими капітанам. Кожному із вас необхідно дати відповідь на питання. Слухайте уважно. Оцінюється кожна правильна відповідь.

(питання задаються по черзі кожному капітану)

Що жаба їсть взимку? (нічого, вона спить взимку)

По чому взимку ходять голодні вовки? (по землі)

Ти, та я, та ми з тобою. Скільки всього? ( Двоє).

Що станеться тридцятого лютого? (Нічого: у лютому 28 або 29 днів, 30 не буває).

Який знак стоїть в кінці питального речення?

Хто з’їв колобка?

Скільки місяців має рік?

Який день тижня йде за вівторком?

Що більше – 1 дм чи 1 см?

Якщо права рука праворуч, то права нога... (праворуч)

 

Конкурс №9 «Спостережливий»

На столі лежить ряд предметів - ручка, олівець, зошит, гумка і т. д. Потрібно подивитися і запам’ятати предмети. Відвернутися. А потім виявити, якого предмета не стало.

 

Конкурс №10 «Джентльмен»

Учасники (по одному з команди) по черзі називають компліменти, звертаючись (уявно чи наяву) мамі, однокласниці, улюбленій вчительці тощо. Перемагає той, хто назве більше ніжних та приємних слів.

 

Заключне слово журі.

  • учасників та переможців.

Ось і закінчилася наша конкурсна програма. Молодці діти! Ви дуже старалися. Проявили свою витримку, сміливість, кмітливість. Ростіть здоровими, загартовуйте тіло і душу. Будьте готові до випробувань у житті. Любіть Україну, вивчайте її історію і примножуйте її славу.

Дівчатка дарують подарунки хлопчикам.


(30.4 Kb) ] 07.11.2015, 15:18 --------------------------

Категория: ВИХОВУЄМО ПАТРІОТА | Добавил: yrok | Теги: ВИХОВУЄМО ПАТРІОТА, дня, Виховний, козацтва, до, захід Просмотров: 17158 | Загрузок: 1836 | Рейтинг: 4.0/1
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:

Поділитися посиланням на цю сторінку в:

Всего комментариев: 0avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 3
Гостей: 3
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг