Головна » Матеріал для завантаження » ВИХОВНА РОБОТА » ВЧИМОСЯ БУТИ ЗДОРОВИМ

ШКІЛЬНА СПАРТАКІАДА «ВЕСЕЛІ СТАРТИ» В РАМКАХ ДНЯ ЗДОРОВ’Я
17.09.2015, 05:21

ШКІЛЬНА СПАРТАКІАДА «ВЕСЕЛІ СТАРТИ»
В РАМКАХ ДНЯ ЗДОРОВ’Я


У ХСШ № 181 «Дьонсурі» шкільна спартакіада стала традиційним щорічним заходом. Вона переслідує багато цілей і вирішує багато завдань, про які викладено в положенні про шкільну спартакіаду в рамках Дня здоров'я. Це дуже добра можливість зібрати разом всіх учнів і вчителів школи в атмосфері спортивного свята, це можливість для учнів показати свої уміння, порівняти свої сили, дізнатися більше один про одного, а для вчителів можливість поглянути з іншого боку на своїх учнів в умовах спортивної боротьби, азарту, особистої і командної взаємодії. Це по-справжньому велика подія в житті школи, що підводить підсумок фізкультурного життя школи за навчальний рік.
Учні ХСШ № 181 «Дьонсурі» через те, що в школі невеликі по кількості учнів класи і часто не набирається необхідна для участі в змаганнях команда, в деяких районних спортивних змаганнях не приймають участі. А шкільна спартакіада компенсує потреби дітей проявити себе, свої досягнення з предмету «фізична культура». Учні чекають це щорічне спортивне свято і з задоволенням беруть в ньому участь.
Цей захід включається в річний план роботи школи, заздалегідь організовується, притягується до підготовки і проведення весь склад школи, і ця взаємодія позитивно впливає на шкільне життя. Я, як вчитель фізичної культури і головний організатор цього заходу, розробляю положення і сценарій шкільної спартакіади, щороку вносячи якісь зміни і поправки. Види програми змагань оптимально підібрані, аби змагання були насиченими, результативними, цікавими, розкривали різносторонні здібності і розвивали різні фізичні і моральні якості учасників.
Шкільна спартакіада традиційно проводиться в передостанню суботу травня. Це свято розпочинається урочистим відкриттям, а по закінченню заходу проводиться урочисте закриття з підведенням підсумків, нагородженням переможців та призерів змагань. Після урочистого закриття всі учні, вчителі та співробітники школи запрошуються на традиційну польову кашу, приготовану робітниками їдальні. Весь захід проходить на фоні музичного супроводу для кращого емоційного настрою і урочистості.
Хотілося б зберігати традицію проводити шкільну спартакіаду в рамках Дня здоров'я в кінці навчального року як можна довше. Також хотілося б запропонувати проводити такий захід і в інших таких ж невеликих школах, де він стає справжньою подією і вносить різноманітність і насиченість емоціями в шкільне життя.
Я пропоную, як приклад, розроблене мною положення шкільної спартакіади «Веселі старти» в ХСШ № 181 «Дьонсурі». Кожен організатор такого заходу за бажанням і на власний розсуд може вносити поправки, зміни, доповнення, але суть одна: такий захід – спортивне свято для всієї школи. Хочеться всім побажати творчих і спортивних успіхів і бажання внести до життя школи свій вклад.


ЗАТВЕРДЖЕНО
Директор ХСШ № 181
«Денсурі»
_________ Л. А. Кім
_________ 20 __ р.

П О Л О Ж Е Н Н Я
про проведення шкільної спартакіади
«Веселі старти»
в рамках дня здоров’я

I. ЦІЛІ І ЗАВДАННЯ ПРОВЕДЕННЯ

1. Сприяти здоровому способу життя, активним заняттям фізичною культурою і спортом, зміцненню здоров'я, розвитку фізичних і моральних якостей всіх учасників;
2. Сприяти популяризації занять фізичною культурою і спортом, підвищенню інтересу до занять фізичною культурою та її впровадженню у повсякденне життя учнів, вчителів та батьків;
3. Збагачення всіх учасників новими враженнями від участі у змаганнях;
4. Сприяти більш глибокому пізнанню учнями себе і своїх товаришів, переживаючи радість перемог і гіркоту поразок, вихованню особистісних якостей і взаємовідносин між школярами і всім шкільним колективом в умовах командної боротьби;
5. Підвищення емоційного тонусу і активності учасників заходу; стимулювання потреби в заняттях фізичними вправами.
6. Перевірити вміння і навички учнів, отримані на уроках фізичної культури з різних видів вправ шкільної програми.

ІІ. ДАТА ТА МІСЦЕ ПРОВЕДЕННЯ

Дата проведення: на останньому тижні травня
Місце проведення: спортивні майданчики ХСШ № 181 «Дьонсурі» та стадіон ЗОШ № 38
ІІІ. КЕРІВНИЦТВО ЗМАГАНЬ

Положення заходу розробляється вчителем фізичної культури, обговорюється і затверджується заздалегідь.
Заздалегідь створюється організаційний комітет та суддівська колегія.

ІV. УЧАСНИКИ ЗМАГАНЬ

У змаганнях беруть участь учні 1 - 9-х класів школи, які розбиті на 4 вікові групи:
1 група - учні 1 класу;
2 група - команди 2 і 3 класів;
3 група - команди 4 і 5 класів;
4 група - учні 6-9 класів.
Учні 10-11 класів задіяні в організації, проведенні та допомозі у суддівстві змагань.

V. ПРОГРАМА ЗМАГАНЬ

1 клас – рухливі ігри

Змагання між командами 2 і 3 класів
Спортивні естафети:

1. Зустрічна естафета:
На відстані 15 м одна від одної паралельно намальовані дві лінії. Половина учасників кожної команди знаходиться в колоні по одному за однією лінією, а друга половина - за іншою обличчям одна колона до другої. За сигналом перший учасник кожної команди біжить до протилежної лінії і передає естафету дотиком руки учаснику своєї команди, що стоїть першим у протилежної колоні, а сам стає в кінець цієї колони і т.д. Виграє команда, яка закінчила завдання першою.

2. Біг змійкою поміж кеглів:
Команди шикуються в колони по одному перед лінією старту. Навпроти кожної команди на відстані 15 м розташована поворотна фішка. Від лінії старту до поворотної фішки одна за одною розташовані 3 кеглі на відстані 2-3 м одна від одної. За сигналом перші в командах гравці бігом «змійкою» пробігають по синусоїді між кеглями, огинають поворотну фішку і так само повертаються назад, дотиком руки передавши естафету наступному учаснику, а самі стають у кінець колони. Виграє команда, яка закінчила завдання першою.

3. Веселі перегони:
Команди стоять у колони по одному перед лінією старту. Навпроти кожної команди на відстані 15 м розташована поворотна фішка, а на половині шляху до неї - ще одна фішка (кегля). За сигналом перший учасник кожної команди добігає до першої фішки, оббігає її один раз, біжить до поворотної фішки, оббігає її і бігом повертається назад, знову оббігши один раз фішку на середині дистанції, і передає естафету наступному, а сам стає в кінець колони і т . д. Виграє команда, яка закінчила завдання першою.

4. Гонки з обручем:
Команди стоять у колони по одному перед лінією старту. Навпроти кожної команди на відстані 15 м розташована поворотна фішка. У першого учасника навколо тулуба обруч, який він тримає руками. За сигналом перший учасник біжить до поворотною фішки, оббігає її і повертається назад, знімає з себе обруч, передає його наступному учаснику, а сам стає в кінець колони. Другий учасник одягає собі навколо тулуба обруч і, тримаючи його руками, робить те ж саме і т.д. Виграє команда, яка закінчила завдання першою.

5. Стрибки по купинах:
Команди стоять біля стартової лінії в колони по одному. Навпроти кожної команди до поворотної фішки намальовані кола діаметром 40-50 см на відстані 50-60 см і під кутом 45 градусів один від одного. За сигналом першим гравцям кожної команди необхідно перестрибуючи з однієї ноги на другу по колах, дістатися до фішки, оббігти її, бігом повернутися і передати естафету наступному, а самому стати в кінець колони. І так, поки не закінчать всі гравці. Виграє команда, яка закінчила завдання першою.

6. Картопля:
Команди шикуються перед стартовою лінією в колони по одному. Навпроти кожної команди на відстані 15 м розташована поворотна фішка. Від лінії старту до поворотної фішки перед кожною колоною розташовані 3 дерев’яних кола в 2-3-х метрах одне від одного. У першого учасника в руках мішечок з 3-ма картоплинами. За сигналом перший учасник, з мішечком просуваючись вперед, кладе по одній картоплі в кожне коло. Потім, оббігши поворотну фішку, повертається назад і передає порожній мішечок наступному учаснику. Той біжить вперед і збирає по одній «посаджену» картоплю, оббігає поворотну фішку, повертається до наступного учасника команди, який знову біжить вперед «садити» картоплю і т.д. поки не закінчать всі учасники команди. Перемагає команда, яка закінчить естафету першою.

7. Проліз у обручі:
Команди стоять перед лінією старту в колони по одному. Навпроти кожної команди на відстані 15 м розташована поворотна фішка. На відстані 5 м від лінії старту навпроти кожної команди вертикально хтось тримає гімнастичний обруч, а ще через 5 м - ще один обруч. За сигналом перший учасник в кожній команді повинен добігти до першого обруча, пролізти в нього, добігти до другого обруча, так само вчинити з ним, оббігти поворотну фішку і бігом по прямій повернутися до своєї команди і передати естафету наступному учаснику, а сам стати у кінець колони. Виграє команда, яка закінчила завдання першою.

8. Біг з коромислом:
Команди стоять у колони по одному перед лінією старту. Навпроти кожної команди на відстані 15 м розташована поворотна фішка. У першого учасника в кожній команді гімнастична палиця за головою на плечах (коромисло). За сигналом перший учасник з палицею за головою на плечах добігає до поворотною фішки, за якою знімає палицю з плечей і, тримаючи її в руці, бігом повертається до наступного учасника, віддає йому палицю, а сам стає в кінець колони. Другий учасник кладе палицю за голову на плечі і робить те ж саме і т.д. Виграє команда, яка закінчила завдання першою.

9. Естафета з перешкодою:
Команди стоять перед лінією старту в колони по одному. Навпроти кожної команди на відстані 15 м розташована поворотна фішка. Між лінією старту і фішкою поперек натягнута мотузка на висоті 30-40 см від землі. За сигналом перший учасник в кожній команді повинен добігти до фішки, по дорозі перестрибнувши мотузку, оббігти її, повернутися до своєї команди, по дорозі назад також перестрибнувши через мотузку, і передати естафету наступному учаснику, а сам стати в кінець колони. Виграє команда, яка закінчила завдання першою.

Змагання між командами 4 та 5 класів
Спортивні естафети:

1. Стрибки по купинах:
Команди стоять біля стартової лінії в колони по одному. Навпроти кожної команди на відстані 15 м розташована поворотна фішка. Між лінією старту та поворотною фішкою навпроти кожної команди лежать на підлозі дерев’яні кола (купини) на відстані 50-60 см одне від одного. За сигналом перший гравцям необхідно на двох ногах пострибати через кожне коло, оббігти фішку, бігом повернутися і передати естафету наступному, а самому стати в кінець колони. І так, поки не закінчать всі гравці.

2. Кроком через кола:
Команди стоять біля стартової лінії в колони по одному. Навпроти кожної команди на відстані 15 м розташована поворотна фішка. Перші гравці стають в дерев’яне коло, що лежить на підлозі, а друге таке ж коло тримають в руках. За сигналом гравцям потрібно покласти дерев’яне коло на підлогу, переступити в нього, а інше коло переставити вперед. І так, переставляючи по черзі кола і переступаючи в них, потрібно добратися до фішки, взяти два кола в руки, оббігти фішку і бігом повернутися, передати кола наступному гравцю, а самому стати в кінець колони. Наступний, змінюючи кола і переступаючи через них, робить те ж саме. І так всі, поки не закінчить останній.

3. Потяг:
Команди обирають капітана, він - «паровоз», інші гравці - «вагони». Команди стоять біля стартової лінії в колони по одному. Навпроти кожної команди на відстані 15 м розташована поворотна фішка. За сигналом «паровоз» біжить від стартової лінії до поворотної фішки, оббігає її і, підбігши до команди, чіпляє за руку один «вагон». Вони вдвох біжать до поворотної фішки і назад, чіпляють третій «вагон», і все повторюється до останнього гравця. Виграє якнайшвидша команда.

4. Пінгвіни:
Команди стоять біля стартової лінії в колони по одному. Навпроти кожної команди на відстані 15 м розташована поворотна фішка. Затиснувши м'яч між колінами, перший учасник кожної команди по сигналу починає стрибати вперед. Якщо м'яч упав на землю, необхідно підняти його, знову затиснути між колінами і продовжити з того ж місця. Дострибуючи до поворотної фішки, учасник бере м'яч в руки і пробігає шлях у зворотному напрямку. Передавши м'яч у руки наступному учаснику, сам займає місце в кінці колони. Наступний учасник повторює дії першого і т.д. Перемагає та команда, яка закінчила першою.

5. Естафета парами:
Команди шикуються перед лінією старту в колони по двоє. Навпроти кожної команди на відстані 15 м розташована поворотна фішка. Перед колоною ставлять у ряд 3 кеглі на відстані 2-3 м одна від одної. За сигналом пари, що стоять першими, тримаючись за руки, біжать між кеглями (не збиваючи їх) «змійкою», оббігають поворотну фішку і також повертаються назад, передаючи естафету. Потім біжить наступна пара і т.д. Перемагає команда, яка першою закінчила завдання.

6. Перенеси м'ячі:
Команди стоять біля стартової лінії в колони по одному. Перші учасники тримають в руках по два гумових м'ячі, на відстані 15 м перед кожною колоною на землі лежить дерев’яне коло. За сигналом перший в колоні учасник біжить до кола, в якому залишає м'ячі, повертається і передає естафету наступному учаснику, який біжить, забирає м'ячі та передає їх третьому учаснику і т.д. Якщо м'ячі падають, учасник повинен підібрати їх там, де вони впали, і продовжити рух. Перемагає команда, яка закінчить естафету першою.

7. Кулька:
Команди стоять біля стартової лінії в колони по одному. Навпроти кожної команди на відстані 15 м розташована поворотна фішка. Перші учасники тримають в руках по надувній кульці. За сигналом перший в колоні учасник пересувається до поворотною фішки, підбиваючи кульку рукою. Обігнувши фішку, повертається бігом, тримаючи кульку в руках, і передає її наступному учаснику. Перемагає команда, яка закінчить естафету першою.

8. Картопля:
Команди шикуються перед стартовою лінією в колони по одному. Навпроти кожної команди на відстані 15 м розташована поворотна фішка. Від лінії старту до поворотної фішки перед кожною колоною розташовані 3 дерев’яних кола в 2-3-х метрах одне від одного. У першого учасника в руках мішечок з 3-ма картоплинами. За сигналом перший учасник, з мішечком просуваючись вперед, кладе по одній картоплі в кожне коло. Потім, оббігши поворотну фішку, повертається назад і передає порожній мішечок наступному учаснику. Той біжить вперед і збирає по одній «посаджену» картоплю, оббігає поворотну фішку, повертається до наступного учасника команди, який знову біжить вперед «садити» картоплю і т.д. поки не закінчать всі учасники команди. Перемагає команда, яка закінчить естафету першою.

9. Естафета з перешкодою:
Команди стоять перед лінією старту в колони по одному. Навпроти кожної команди на відстані 15 м розташована поворотна фішка. Між лінією старту і фішкою поперек натягнута мотузка на висоті 30-40 см від землі. За сигналом перший учасник в кожній команді повинен добігти до фішки, по дорозі перестрибнувши мотузку, оббігти її, повернутися до своєї команди, по дорозі назад також перестрибнувши через мотузку, і передати естафету наступному учаснику, а сам стати в кінець колони. Виграє команда, яка закінчила завдання першою.

10. М'яч капітану:
Команди шикуються в колони по одному перед лінією. Капітан кожної команди робить 2-4 кроки вперед і повертається обличчям до своєї команди. М'яч у руках капітана. За сигналом він кидає м'яч передньому учаснику своєї команди. Той, отримавши м'яч, повертає його кидком капітану, а сам сідає. Капітан тим самим способом передає м'яч наступному гравцеві і так далі, поки останній учасник не поверне м'яч капітану. Виграє команда, капітан якої перший підніме м'яч нагору, коли його передасть останній учасник команди.

11. Передача гімнастичної палиці над головою:
Учасники шикуються в колони по одному. Капітани тримають в руках перед собою гімнастичну палицю. За сигналом капітан передає палицю над головою учаснику, який стоїть позаду, той передає далі. Останній учасник, отримавши палицю, біжить в початок колони, стає першим і т.д. Виграють ті гравці, капітан яких знову стає попереду своєї команди і піднімає палицю першим.

Змагання між учнями 6-9 класів:

1. Біг 60 м (хлопці та дівчата)
2. Стрибки в довжину з місця (хлопці та дівчата)
3. Метання малого м’яча на дальність (хлопці та дівчата)
4. Естафетний біг (команда з 4 чоловік від кожного класу – 2 хлопця та 2 дівчини)
5. Дівчата – біг 500м, хлопці – біг 750 м
6. Підтягування на перекладині (хлопці)

По закінченню основних змагань організовується товариський матч з футболу серед усіх бажаючих учнів 6-11 класів.

VІ. УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ

Рухливі ігри з учнями 1 класу та естафети серед команд 2-3 та 4-5 класів проводитимуться на майданчиках ХСШ № 181 «Дьонсурі»; змагання між учнями 6-9 класів проходитиме на шкільному стадіоні СШ № 38.
Змагання з видів програми проводяться згідно з діючими правилами.
З кожним класом протягом всього заходу присутній класний керівник і несе відповідальність за учнів свого класу.
Всі учасники змагань у спортивній формі та спортивному взутті.
Перед заходом з кожним класом і з учителями проводиться інструктаж щодо дотримання правил техніки безпеки на даному заході.
На заході необхідно наявність аптечки з медикаментами і присутність відповідального за мед. обслуговування.

VІІ. ВИЗНАЧЕННЯ ПЕРЕМОЖЦІВ

У змаганнях серед 2-3 та 4-5 класів визначається команда-переможець за найбільшою кількістю перемог в естафетах.
У змаганнях серед учнів 6-9 класів визначаються І, ІІ та ІІІ місця в особистій першості серед дівчат та хлопців по кожному виду програми, в командному естафетному бігу, а також клас-переможець та класи-призери в командній першості.

VIІІ. НАГОРОДЖЕННЯ

1 клас нагороджується грамотою за активну участь в шкільній спартакіаді «Веселі старти».
В змаганнях між 2-3 та 4-5 класами грамоту за І місце отримує клас-переможець, а інший клас нагороджується грамотою за активну участь в шкільній спартакіаді «Веселі старти», за прагнення до перемоги і дружну команду.
За результатами змагань серед учнів 6-9 класів грамотами за І, ІІ та ІІІ місця в особистій першості нагороджується переможці та призери серед дівчат та хлопців по кожному виду програми, в командному естафетному бігу, а також нагороджуються за І, ІІ та ІІІ місце класи в командній першості, а клас, який не потрапив до трійки призерів - грамотою за активну участь в шкільній спартакіаді «Веселі старти», за прагнення до перемоги і дружну команду.
Положення розроблено
вчителем фізичної культури
ХСШ № 181 «Дьонсурі» Зюковою Г.І.


17.09.2015, 05:21 --------------------------

Категория: ВЧИМОСЯ БУТИ ЗДОРОВИМ | Добавил: annazyukova Просмотров: 8458 | Загрузок: 0 | Комментарии: 2 | Рейтинг: 5.0/1
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:Всего комментариев: 2
0
1 yrok   (17.09.2015 18:25) [Материал]
Дякую, за цікаву розробку!

2 annazyukova   (17.09.2015 19:30) [Материал]
И Вам спасибо за прекрасный сайт!!! Здесь можно и своим материалом поделиться, и найти интересное и полезное для себя.  Жду сертификат  smile Удачи Вам!!!
avatar
ДОВІДНИК