Головна » Матеріал для завантаження » ВИХОВНА РОБОТА » ВЧИМОСЯ БУТИ ЗДОРОВИМ

Виховання здорового способу життя в учнів допоміжної школи-інтернату
(11.3 Kb) ] 13.07.2016, 10:56 Виховання здорового способу життя в учнів допоміжної школи-інтернату.
Одним з найважливіших завдань спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату – допомогти дитині стати самостійною, дорослою і впевненою у власних силах, а також винахідливою і вправною у ситуаціях, які загрожують її життю і здоров’ю. треба набути багатьох навичок: уміти продемонструвати гідність і самоконтроль, високі моральні якості, здатність долати труднощі, уміння спілкуватися, мотивувати і переконувати, працювати в команді і досягти успіху.
Ці важливі уміння знадобляться не лише у роботі, а й в особистому житті. Толерантність, здатність до співчуття, уміння домовлятися, уникати непорозумінь і конструктивно розв’язувати конфлікти допоможуть тобі підтримувати добрі стосунки з батьками, друзями, оточенням, у майбутньому – зі своїми дітьми. А навички критичного мислення, уміння відмовлятися від того, що небезпечно, вбережуть твоє життя від найбільших загроз сучасності.
Людині, на жаль, не дано знати своє майбутнє, щоб благополучно оминути всі небезпеки. Але вона завжди має вибір: вести здоровий спосіб життя чи занапастити його наркотиками, алкоголем, нікотином; увесь час тремтіти від страху чи наполегливо гартувати волю, набувати відповідних знань і вмінь, щоб з гідністю подолати життєві труднощі.
Рівень здоров’я залежить від багатьох чинників і обставин. Деякі з них ми не здатні контролювати (наприклад, спадковість чи стан довкілля). Однак доведено, що здоров’я насамперед залежить від поведінки людини, тобто її способу життя.
Якщо ми нічого не робимо для свого здоров’я, переживаємо багато стресів, маємо шкідливі звички і схильність до невиправданих ризиків, рівень і резерви здоров’я знижуються. А коли підтримуємо добру фізичну форму, живемо в гармонії зі своїм внутрішнім світом і з світом навколишнім, то зазвичай досягаємо високого рівня благополуччя.
Здоровий спосіб життя – це поведінка, яка сприяє задоволенню базових потреб і досягненню загального благополуччя: доброго самопочуття, гармонії внутрішнього світу, збалансованих стосунків з оточенням, інтелектуального і духовного розвитку.
Правила здорового способу життя:
Розвивай духовність:
будуй своє життя на основі загально людських цінностей, усвідом своє призначення (місію), не зупиняйся на шляху розвитку і самовдосконалення.
Дбай про своє тіло:
годуй його , тренуй, загартовуй і тримай у чистоті.
Розвивай свій інтелект:
максимально використовуй можливості свого мозку, вчись учитись, отримуй задоволення від навчання, вчись протягом усього життя.
Зберігай емоційну рівновагу:
вір у себе, оптимістично дивись на життя, вчись бути стійким у складних життєвих обставинах.
У стосунках з людьми:
керуйся золотим правилом: «Стався до інших так, як ти хочеш, щоб вони ставилися до тебе».
Отже, здоров’я – це не лише відсутність хвороб, а й стан повного фізичного, психологічного і соціального благополуччя.
(11.3 Kb) ] 13.07.2016, 10:56 --------------------------

Категория: ВЧИМОСЯ БУТИ ЗДОРОВИМ | Добавил: svetik77727 Просмотров: 1256 | Загрузок: 333 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:Всего комментариев: 0avatar
ДОВІДНИК