Головна » Матеріал для завантаження » ВИХОВНА РОБОТА » ЗБІРНИК ВИХОВНИХ ЗАХОДІВ

Виховне заняття у групі продовженого дня для 1 класу. "Порятунок веселки."
21.03.2017, 20:55 Виховне заняття у групі продовженого дня для 1 класу.

Тема. Порятунок веселки.

Мета: удосконалювати вміння дітей додавати та віднімати в межах 10, розв’язувати задачі на знаходження суми та різниці задачі на різницеве порівняння;
розвивати увагу, пам'ять, логічне мислення, вміння аналізувати та узагальнювати;
виховувати цікавість до нових знань,дружні стосунки між дітьми групи.

Література:
1.Даніліна І.В.Класні години.1-4 класи.-Х.,2007
2.Навчально-виховні заняття в групі продовженого дня / Упоряд.О.Л.Співак.-Х.,2007
3.Сапун Г.М. Зимовий зошит учня 1 класу.-Тернопіль,2017.

Хід заняття
Вихователь.
Діти,сьогодні ми здійснимо незвичайну уявну подорож до одного з найкращих явищ природи. А що це за явище,ви дізнаєтесь,коли відгадаєте загадку.

Поясок ясний зіткала,
Небеса підперезала.
Після дощику з’явилась,
Різнобарвно заіскрилась. (Веселка)

Молодці, ви швидко впоралися із завданням. Сьогодні ми дійсно помандруємо до веселки, але у нас дуже важливе завдання: злий старий чаклун зачарував веселку,він вкрав її кольори – вона стала безбарвною, а тому не може тепер звеселяти лісових мешканців. Маленькі звірята прийшли сьогодні до нашої школи і попрохали про допомогу.
- Ну що, допоможемо звірятам, врятуємо веселку?
- А зараз закрийте свої очі, бо ми вирушаємо у незвичайну подорож. Рятівники поспішають на допомогу!
(Звучить весела мелодія, яка змінюється співом пташок. Вихователь відкриває дошку, на якій прикріплена веселка. Кожен колір закритий папером,до нього приклеєний конверт із завданнями.)
- Ось ми і на місці. Відкривайте очі. Бачите,що трапилось із веселкою. Ось у цих конвертах різні завдання,у кожного кольору свої. Якщо ми з ними справимось, то колір знову засяє,а ,якщо ні, то може зникнути назавжди. Отож, відкриваємо завдання 1-го кольору .
- А який це повинен бути колір?
- Хто знає вислів, щоб легко за початковими літерами слів запам’ятати послідовність кольорів веселки? ( Чапля осінь жде завзято,буде сани фарбувати)

Завдання №1.
Розв’язати задачі.

На траві навколо хати
Метушились каченята.
П’ять білесеньких,як сніг,
Троє чорних. Скільки всіх? (5+3=8)
Шість сомів і два лящі.
Скільки разом? Полічи! (6+2=8)

Ой, було ж у нас мороки!
Посварились дві сороки,
А на шум ще п’ять примчало.
Порахуйте, скільки стало? (2+5=7)

Горобець і три синиці
Он летять до годівниці.
Скільки птахів, підкажіть,
Будуть вдячні за обід? (1+3=4)

Були у нашому дворі
Три снігурі, п’ять горобців.
Хто може скласти лік птахам –
Всім горобцям і снігурам? (5+3=8)

Посадив ведмідь в лісочку
Шість берізок, три дубочки.
Рахувати сам не вмів
І зозулю попросив.
Почала вона літати,
Почала вона кувати,
Та не може полічить!
А ну ж ви допоможіть. (6+3=9)

Вісім зайченят вухатих
Вийшли в лісі погуляти:
Три стрибали, два співали,
Ну а решта – танцювали.
Скільки зайченят,малята,
Узялися танцювати? (8-3-2=3)

Вихователь.
З першим завданням впоралися. Молодці! Відкриваємо перший колір веселки.
- Який він? (Червоний)

Завдання №2
Розгадати ребуси

100рона
Під3мка
100вп
Пі2л
100лиця
Ві3на
Мі100
Г1на

С3ж

Вихователь.
Молодці,відкриваємо ще один колір нашої веселки.

Завдання №3
Потрібно розігнати хмаринки: вправо ті, результат яких буде більше 5, вліво ті, результат яких буде менше 5.










Вихователь.
Молодці, ви гарно справляєтесь, ми вже відкрили 3 кольори веселки. А зараз фізкультхвилинка, адже нам потрібно відновити сили.

Звірі в лісі проживають
І роботу також мають.
Теж виходять на полянку
І зарядку роблять зранку.
Встали й ми побіля парт.
Встали всі? Мерщій на старт.
Лапки вгору, лапки вниз,
Землі - матінці вклонись.
Сонцю руки простягни,
До проміння поверни.
А тепер прогнімо спини,
І замремо на хвилину.
Розігнулись. Пострибали,
Потім трішки політали
І за парти посідали.

Завдання №4
Поставити знаки < ,> ,= .


10-4 6
7+2 10
7-3 2
0+8 9
5+2 7
6-1 9
8-8 0
4+3 7
10-7 2

8+2 10
9-3 7
5-3 1
8+1 4+6
10-2 6+3
2+4 9-3
7-3 8-4


Вихователь.
Рухаємось далі

Завдання №5
Математичний ланцюжок

8 -6 +2 -0 +5 -8 +4 +5 -6 -3 +7 -5 +3 +3 -5 =

Вихователь.
Все правильно. Скільки ми вже кольорів врятували, а скільки залишилося?

Завдання №6
Утвори слова та запиши

К О В З А Н И
1 2 3 4 5 6 7

3545
1245
15456
15415
32471
12451
65435
67423765

Вихователь.
І нарешті останнє завдання. Давайте зберемо усі свої сили і допоможемо звірятам повернути веселку.

Завдання №7
Математичні загадки

Цифра ця схожа на букву О,
А означає – ніскільки, ніщо. (Нуль)

Ніби рідні дві сестри
Буква З та цифра…(Три)

Немов натягнута струна,
Така рівнесенька вона,
Початку і кінця нема.
Це що за лінія? (Пряма)

Чотири маю сторони,
Усі однакові вони.
Всі четверо кутів – прямі,
Ім’я моє назвіть самі. (Квадрат)

Ось вам загадка непроста:
Не маю жодного кута.
Фігура я геометрична,
Така гарненька, симпатична,
На сонце дуже схожа я,
Самі назвіть моє ім’я. (Круг)

Відгадай, що за фігура це:
Вона нагадує яйце! (Овал).

Чотири маю сторони,
Не всі однакові вони,
Прямих кутів чотири маю.
Як мене, діти, називають? (Прямокутник)

Вихователь.
Молодці, ви гарно справились з усіма завданнями і змогли врятувати веселку від чарів злого чаклуна. Тільки погляньте, як яскраво знову сяють її кольори, і все це завдяки вашим знанням.

https://www.schoollife.org.ua/235-2017/
21.03.2017, 20:55 --------------------------

Категория: ЗБІРНИК ВИХОВНИХ ЗАХОДІВ | Добавил: tet215 Просмотров: 5367 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 3.0/2
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:



Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 6
Гостей: 6
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ
oksanakrokos9557
Україна. Кривий Ріг