Головна » Матеріал для завантаження » ВИХОВНА РОБОТА » ВИХОВУЄМО ЛЮДИНУ

Вчися сумлінно,поводься відмінно. Щоб батьки могли радіти, що такі в них гарні діти.
(52.0 Kb) ] 16.06.2015, 14:16

Конспект
виховного заходу
для 1 класу
Куп’янського району
Харківської області

Тема. Вчися сумлінно,поводься відмінно. Щоб батьки могли радіти, що такі в них гарні діти.
Мета:продовжити знайомство дітей з нормами поведінки в суспільстві.Навчити дітей використовувати слова ввічливості. Розширити знання дітей про багатство і красу рідної мови.
Обладнання: плакат з малюнками на тему «Ввічливий», «чарівна паличка».
Хід заняття:
I.Вступна бесіда.
Вчитель.
Ви зібралися на свято?
Тож і розпочати варто.

Любі діти! Ми живемо з вами серед людей. Наші слова, вчинки, жести не байдужі знайомим людям, які нас оточують. Дуже важливо знайти правильну лінію поведінки.
Діти, давайте ми з вами разом порахуємо, зі скількома людьми ми зустрічаємося щодня.
Дома ви спілкуєтесь з батьками, дідусем, бабусею, з братиками і сестричками, сусідами; в школі- з вчителями, шкільними товаришами; в магазині- з продавцями, касирами, незнайомими людьми; на вулиці- з перехожими: старими, молодими, ровесниками.Важко полічити, скількох людей за один день ми бачимо, з одними тільки вітаємось, з іншими ще й розмовляємо, третім відповідаємо на запитання, до декого самі звертаємось з проханням. Серед нас є люди, яких легко образити нетактовною поведінкою, поганим словом. Тож з самого дитинства потрібно засвоювати науку спілкування, вміння поводитися так, щоб людям, які оточують нас, було затишно, зручно, приємно. А на допомогу вам прийдуть слова ввічливості та ввічливі манери.
Артем
До всіх сердець, як до дверей
Є ключики малі.
І кожен легко підбере,
Якщо йому не лінь.

Олександра.
Ти, друже, мусиш знати
Запам’ятать не важко,
Маленькі ключики твої-
«Спасибі» і «будь ласка».
Іван
Тільки сонечко зійде,
Настане світанок,
Ми підійдем до вікна
І скажем: «Добрий ранок!».
Ксенія.
Якщо ти когось штовхнув,
Треба «вибачте» сказати,
А щоб хтось тебе почув,
То «будь ласка» проказати.
Михайло
Треба дякувати всім,
Хто тобі допомагає,
А коли йдете додому
«Прощавайте» помахайте!

Вчитель.
-Які ввічливі слова ви почули?
-Які знаєте ще?
-А які прислів’я знаєте ви, діти, про вихованість або добро?
* Від доброго слова і лід розтане
* Доброго держись, а лихого стережись.
* Твоя красота- в твоїй доброті.
* Перший крок до добра- це не робити зла.
II. Інсценізація вірша.
Вчитель. А зараз ви подивитесь сценку і скажете, чи виховано вів себе хлопчик.
Сценка:
Автор.
Вітько- бідак страждає так,
Аж здригує ногами.
Він- за столом, він пише твір
«Я допомагаю мамі».
Старанно олівець гризе
Та супить брови грізно,
Але нічого, хоч умри,
До голови не лізе.
Та ось тихесенько зайшла
В його кімнату мама.
Мама.
Вітюнь, будь ласка, в магазин
Сходи за сірниками.
Вітя.
Ідея!
Автор.
Вигукнув синок, а мамі:
Вітя.
Ну й морока. Сама іди, я твір пишу.
Роблю важкі уроки.
Автор.
І мама вийшла…А Вітько
Швиденько пише в зошит:
Вітя.
«Я в магазин завжди ходжу,
Коли мене попросять».
Автор.
Хвилин за десять мама знов
З’являється у дверях.
Мама.
Вітюнь, картопельку почисть
А я зварю вечерю.
Вітя.
Сама начисть!
Автор.
Кричить Вітько та так, що ледь не лусне.
Вітя.
Я зайнятий! Я твір пишу!
Сама вари картоплю!
Автор.
Виходить мама, а синок
Писати знов сідає.
Вітя.
«Я мамі сам варю обід,
Вечерю та сніданок…»
Автор.
Радіє син
Вітя.
Не твір, а люкс!
Оцінка буде гарна!
Автор.
І геть не думає про те
Що він радіє марно.
Вчитель. Діти, чи правильно чинив Вітя? Чому він радіє марно? А ви б чинили так? Треба робити все інакше:
Прокидайся, тільки сонце встане,
І підійди тихенько до вікна.
Нехай воно на тебе зблизька гляне
Й подарує трішки ніжності,тепла.
Прибери мершій в кімнаті,
Чистим, вмитим за сніданком
Привітайся до матусі:
Люба ненько, з добрим ранком!
Потім радісним, привітним
Поспішай до справ, до квітів,
А щоб день минав немарно.
З усіма поводься гарно.

III.Гра «Чемні діти».
Вчитель: Дітки, ми пригадали багато ввічливих слів, давайте пограємо у гру «Чемні діти».
Всі: Чемні діти, наче квіти,-
Всі їх люблять та голублять.
(Діти утворюють коло, під музику передають «чарівну паличку». Якщо музика зупиняється, той, у кого залишилась «чарівна паличка», промовляє добре слово ).
IV. Вчитель: Діти, скажіть мені відверто, чи завжди нам добре у дворі, у школі, у класі, вдома? А як ви думаєте, чому між людьми, іноді навіть найближчими, бувають сварки, образи?
Невиховані діти
Дівчинка
Добрий день казати треба,
Знаєм добре ми це всі,
Одні кажуть раз за разом,
Інші ходять як німі.
Хлопчик
У дівчаток гарні кіски,
Але надто вже малі,
А щоб довші виростали,
Ми їх тягнем до землі.
Дівчинка
Ми хлоп’ят своїх навчаєм,
Що будуть солдатами,
А щоб краще пам’ятали,
Любимо щипати їх.
Хлопчик
Джентельмени ми всі справжні:
Коли треба чергувать,
Для дівчат звільняє місце,
Їм не будем заважать.
Дівчинка
А коли йдемо в їдальню
Чи вертаємось у клас.
Ви чомусь всі раптом дружно
Місць не звільнете для нас.
Вчитель: Діти, чому ці діти невиховані? А в нашому класі є такі діти?
А зараз послухайте гуморески у виконанні наших дітей.

Чим кінчається сварка…
Хлопчик цей- великий злюка,
Він мене шарпнув за руку,
Обізвав: «Всезнайка, соня,
І бабусина тихоня,
Млямля, чапля із поліна,
І зануда, як Мальвіна».
Я сказала: «Ти на вроду-
Мов опудало в городі».
Він сказав…
І я сказала…
Він замовк.І я мовчала.
Ми мовчали,а на гіллі
Яблука гойдались спілі…
Хлопчик яблуко зірвав
І мені подарував.
(М. Людкевич)
Невихований ведмідь
В лісі жив Ведмідь- гультяй,
Знав єдине слово: «Дай!»
- Дайте меду і малини!
- Дайте рибки і калини!
Дорікали звірі вслід:
- Ну й неввічливий ведмідь!
Чи тобі завчити важко
Чарівні слова: «Будь ласка!».
V. Вчитель: На закінчення я хочу переконатися, що ви все запам’ятали, тому пропоную пограти у гру «Так чи ні». (Плескати в долоні, якщо «так»).

Ситуації:
1.Ти йдеш вулицею. На зустріч тобі йде незнайома людина.Ти говориш: «Добрий день!».
2. «Дайте мені, будь ласка, хлібину»- звертається хлопець до продавця.
3. Після обіду Коля сказав: «Дякую, борщ дуже смачний».
4. Коридором йде вчителька, в руках у неї книжки, зошити, журнал. На зустріч їй іде учень.Не привітавшись, пішов далі.
5. «Вибачте, будь ласка, я штовхнула вас ненавмисне»- сказала Даша.
6. У шкільному коридорі ти побачив вчительку, у якої терміново треба щось запитати, але в цей час вона розмовляє з іншим вчителем. Ти скажеш: «Вибачте, будь ласка, дозвольте запитати.»
VI. Підсумок заняття.
Вчитель: Наша мова настільки багата, що в ній завжди знайдеться тепле, привітне слово і для майже незнайомої людини. Добре слово- зернятко, що зійшовши, дарує нам радість.
Сію дитині в серденько ласку.
Сійся- родися, ніжне «будь ласка»,
Вдячне «спасибі», «вибач» тремтливе-
Слово у серці, як зернятко в ниві.
«Доброго ранку», «світлої днини».
Щедро даруй ти людям, дитино.
Мова барвиста, мова багата,
Рідна і тепла, як батьківська хата.
(Т. Коломієць)
Ось і закінчилось наше свято,
Залишивши тепле світло у душі.
На все добре, хлопці і дівчата,
Хай у всьому завжди вам щастить.

Підкоряє хай люб’язність ваша,
Ввічливість не тільки під час свят,
Щоб здивовано казали, навіть, старші:
«Як багато чемних тут малят!».


(52.0 Kb) ] 16.06.2015, 14:16

Категория: ВИХОВУЄМО ЛЮДИНУ | Добавил: Tasya2488 Просмотров: 1457 | Загрузок: 417 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:

Поділитися посиланням на цю сторінку в:

Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 10
Гостей: 10
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг