Головна » Матеріал для завантаження » ВИХОВНА РОБОТА » ВИХОВУЄМО ЛЮДИНУ

Виховна година з елементами тренінгу для учнів 2-3 класів
19.01.2016, 20:13 Тема. Мистецтво спілкування. Словничок добрих слів та настроїв
Мета. Дати уявлення учням про роль усмішки в процесі спілкування;
вчити розрізняти види усмішок. Закріплювати знання етикетного спілкування. Співвідносити ситуацію спілкування і вид усмішки.
Розвивати мовлення ,мислення,увагу,уяву.
Виховувати ввічливість, доброту, бажання дарувати оточуючим радість.
Обладнання. Ілюстрації, малюнки, карта для подорожі «Море радощів»,таблиця «Азбука настрою», сонечко з промінцями, запис на дошці, мелодія пісні «Усмішка».
Хід заходу
І. Організація класу.
Створення емоційного настрою
Командир Сіли, діти, всі рівненько
Усміхнулися гарненько
Настрій гарний на урок взяли
Працювати почали.
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім третім класі
Діти – просто молодці!
ІІ. Повідомлення теми і мети заходу
Вступне слово вчителя.
- Сьогодні ми продовжуємо крокувати до країни Красного Спілкування. Ми знаходимося на сходинці, яка називається «Секрети спілкування». Один із секретів ми зараз відгадаємо, розв’язавши анаграму:
С У Ш А К І М
2 1 5 7 6 4 3
Так, це усмішка.
- Як приємно бачити усміхнене обличчя, почути ласкаві, звернені до тебе слова. І тоді твій настрій стає піднесеним, веселим. Так само і людям приємно почути від тебе приємні, лагідні слова.
- ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Оголошення завдань уроку
.- Сьогодні ми з вами дізнаємось, які бувають усмішки, яку роль відіграє вона в процесі спілкування.
- Але спочатку запитаємо у нашого довідкового бюро, що означає слово «усмішка».
Довідкове бюро. Усмішка – міміка обличчя, уст, що виражає задоволення, прихильність, іронію; безголосий сміх. Якщо кажуть: доля усміхається, це значить, що людині щастить, таланить.
- А зараз зустрічаємо наших героїв, які разом з нами опановують секрети спілкування. Виходять 2 учні: дівчинка (Риторинка) і хлопчик (Курсорик).
- Доброго дня, шановні гості. Я – Риторинка.
- Добрий день. А я – Курсорик. Риторинко, як ти думаєш, навіщо потрібна усмішка?
- Я вважаю, що усмішка допомагає людині : усуває настороженість, долає всякі перешкоди у спілкуванні з людьми. Відкрите обличчя, прямий погляд, привітна усмішка – це прикмети людини чесної, розумної, привітної, вихованої. А ти, Курсорику, якусь інформацію підготував?
- Так, я прочитав, що найчастіше посміхаються американці. Вони говорять: «З усміхненою людиною приємніше мати справу, ніж із насупленою, похмурою».
- Тож давайте будемо посміхатися, щоб іншим було приємно.
Вчитель. Ось і будемо вчитися сьогодні на уроці бути веселими і дарувати настрій іншим. То з яким настроєм ви почнете урок, діти? Покажіть. (діти показують мімікою).
Технологія «Незакінчене речення»
Пропоную дітям закінчити речення «Я усміхаюсь, ...»
-А зараз ми відправляємось в чудову подорож до «Моря радощів». У цьому морі є острови посмішок. Перший острів, до якого ми допливли – це «Материнська посмішка».
- Діти, коли перший раз у житті ви побачили посмішку? У кого?
- Закрийте очі і пригадайте мамину посмішку. Яка вона?
Технологія «Мікрофон» (Діти називають слова, які характеризують мамину посмішку.)
- От бачите, скільки хороших слів ви сказали про мамину усмішку. Вона зігріває кожного з нас, дає сили, підтримує. Ми завжди пам’ятаємо мамину усмішку, з нею легше жити.
- Пливемо далі і наближаємося до наступного острова – «Посмішка дружби».
-У кожного з вас є друзі. Як ви думаєте, з чого починається дружба? Я вам розкрию таємницю – з посмішки. Зробіть таку посмішку. Посмішку можна дарувати. Я до вас посміхнулася – подарувала посмішку, і вам стало приємно. А зараз проведемо тренінг, станемо в коло, візьмемося за руки і подаруємо один одному усмішку. А щоб кожному стало ще приємніше, треба говорити компліменти. Зробити комплімент – це значить назвати людину приємним словом, похвалити за щось, обов’язково посміхнутися.
- Отже, ви посміхнулися, значить, ми друзі. Не забувайте робити компліменти мамі, татові, своїм рідним, друзям.
Всі веселі? От чудово!
А тепер до праці знову.

-Продовжуємо нашу подорож. Наближаємось до острова «Посмішка здоров’я». Відвідавши цей острів, ми повинні з’ясувати значення усмішки для нашого здоров’я.
Розповіді учнів
1. Сміх – один із найсильніших захисників нашого організму від негативного стресу, а отже від багатьох тілесних недуг. Під час сміху в головному мозку людини виділяються гормони щастя і ми почуваємося радісно, захищеними від усяких негараздів. Той, хто любить сміятися, хто сприймає життя іронічно, ніколи не захворіє на невроз.
2. Усмішка і сміх – це ворота, через які в людину може потрапити багато хорошого. Вчені довели, що сміх збуджує центри позитивних емоцій, створює хороший настрій, допомагає жити, вчитися і працювати.
3. Щоб засміятись, людині потрібно напружити 17 м’язів, а щоб насупитися – аж 43! Тому веселим і усміхненим бути легше, чи не так?
Вчитель. Тож давайте будемо частіше посміхатись на користь нашому здоров’ю!
Гра «Попрацюй з друзями». Робота в групах.
Завдання: скласти з «розсипаних» слів прислів’я, вислів про усмішку.
1 група. Від гніву старієш, від сміху молодієш.
2 група. Даруйте один одному посмішки!
3 група. Усмішка краще лікує за ліки.
-Подорож наша триває. Щоб потрапити на наступний острів, нам необхідно опрацювати казку «Намисто Зоринки».
Самостійне читання учнями. Завдання перед читанням:
-Як усмішка Сонця допомогла Зоринці?
- Риторичний аналіз казки « Намисто Зоринки»
-З якою інтонацією будемо читати слова Зоринки?Що спробуєте передати при читанні?
- А яким тоном прочитаєте слова Сонця?
( Читання діалогу).
Висновок. Усмішка Сонця допомогла Зоринці побачити красу природи.
-Отже, ми тільки що побували на останньому острові нашої подорожі «Острові природи». Навколишній світ милує наше око своєю красою. Природа, яка нас оточує, теж вміє радіти. Діти, подумайте, що можна зробити для того, щоб посміхнулася квітка, дерево?(Відповіді дітей).
Робота над текстом «УСМІШКА»
Був сонячний травневий ранок. На зелених луках, що починалися одразу ж за селом, розквітнули жовті кульбабки, дзвеніли бджоли й джмелі, в блакитному небі грав на срібних струнах жайворонок.
Цієї тихої ранкової хвилини з хати вийшла маленька дівчинка. У неї були блакитні очі, біле, мов спіла пшениця, волосся. Вона почимчикувала зеленими луками. Побачила барвистого метелика й усміхнулась, їй стало так радісно, що захотілося, аби цілий світ бачив її усмішку.
Усміхалася дівчинка й тупала за метеликом. Він летів повагом, не поспішаючи.
Коли це дівчинка побачила діда. Він ішов їй назустріч. Погляд його був похмурий, брови насуплені, в очах — злість. Дівчинка несла назустріч дідові усмішку. Вона сподівалася: ось зараз і він усміхнеться.
Невже в такий радісний день можна бути похмурим і непривітним? Уже в глибині її душі піднялася маленька хвиля страху, але вона усміхалась, вона несла назустріч дідові свою усмішку й закликала його: «Усміхніться й ви, дідусю!»
Та дід не усміхнувся. Погляд його залишався похмурим, брови — насупленими, очі — злими.
Страх оволодів серцем дівчинки. Усмішка погасла на її лиці. І тої ж хвилини їй здалося, що затьмарився, спохмурнів цілий світ. Зелений луг посірів. Жовті сонечка кульбабок перетворилися на фіолетові плями, блакитне небо стало блідим, а срібна пісня жайворонка тремтіла, мов той струмок, що ось-ось помре.
Дівчинка заплакала. За хвилину дід уже був далеко. Вона бачила тепер його спину, але й спина здавалася їй злою і непривітною.
Дівчинка йшла собі луками далі. її серце затремтіло, коли вона побачила — знову назустріч хтось іде. Придивляється — аж то бабуся, з ціпком старенька дибає.
Дівчинка насторожилась і запитливо глянула в її очі. Бабуся усміхнулась. І такою доброю та щирою була усмішка, що цілий світ навколо дівчинки знову ожив, заграв, заспівав, переливаючись різними барвами. Мов маленькі сонця, знову заясніли кульбабки, задзвеніли бджоли й джмелі, заграв на срібних струнах жайворонок. Василь Сухомлинський
. ІV. Підсумок заходу.
Прийом «Асоціативний кущ»
Пропоную дітям прочитати текст (спочатку в парах, а потім в групах, за логічно закінченими частинами), позначити у ньому найважливіші думки. На дошці прикріплене усміхнене сонечко. Завдання учням:
- Яке значення має усмішка ? Діти шукають в тексті відповідь і записують на промінчиках сонця. Потім виходять до дошки і прикріплюють промінчики до сонечка.
- Давайте будемо приносити всім, хто нас оточує, радість, зробимо так, щоб кожний день був для всіх – мам, тат, бабусь, дідусів, учителів, друзів – веселим.
- Сьогодні ми не можемо не згадати відомого українського дитячого письменника Г. Бойка, який створив багато веселих віршів, гуморесок. Пропонуємо вашій увазі декілька з них. (Діти розповідають гуморески: «За що двійка?», «Булка з маслом», «У перший клас».)

Віночок веселих порад
1. Згадай, що усмішка – це джерело в пустелі
Це промінь світла в царстві темноти.
Тому не закривай ніколи двері
До світлої душевної краси.
2. Я прокинусь рано-рано,
Лиш над селом сонце встане.
Привітаюсь з ластівками,
З кожним променем ласкавим.
Сам гарнесенько умиюсь.
Сам швиденько одягнуся
Підійду до тата й мами
І скажу їм: «Добрий ранок!»
3 . Усміхнуся всім навколо –
Небу, сонцю, квітам, людям,
І тоді обов’язково
День для всіх веселим буде.
4. Я всміхаюсь сонечку:
- Здрастуй, золоте!
Я всміхаюсь квіточці.
Хай вона росте!
Я всміхаюсь дощику:
- Лийся, мов з відра!
Людям усміхаюся,
Зичу їм добра!
5. А я найбільше хочу зробити так, щоб люди
Були завжди щасливими, на всій землі, усюди
Щоб горя, зла і смутку
Ніхто й ніде не знав.
Щоб кожний день до кожного приходив,як весна.
6. А що для цього треба?
Прозоре й чисте небо!
І посмішку привітну,
Й веселу самоцвітку,
І сонце променисте,
І неодмінно пісню.
Таку, як сонце й небо,
Для всіх людей одну!

- Давайте товаришувати, посміхатись, поважати один одного, пам’ятати, що жити ми повинні у дружбі й злагоді.
Виконується пісня «Усмішка».
19.01.2016, 20:13

Категория: ВИХОВУЄМО ЛЮДИНУ | Добавил: sobkosobk2015 Просмотров: 2808 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:

Поділитися посиланням на цю сторінку в:

Всего комментариев: 0avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 13
Гостей: 13
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ
yrok, kapelka-0
Україна. Кривий Ріг