Головна » Матеріал для завантаження » ВИХОВНА РОБОТА » ВИХОВУЄМО ЛЮДИНУ

Заняття «Бережи свої та шкільні речі»
(14.7 Kb) ] 13.07.2016, 12:59 Заняття «Бережи свої та шкільні речі»
Мета. Уточнити і закріпити уявлення учнів про те, що кожна річ – це результат колективної праці. Вчити узагальнювати висновки. Розвивати спостережливість, зв’язне мовлення, логічне мислення. Виховувати бережливе ставлення до своїх і чужих речей, шкільного майна.
Обладнання: відеопрезентація, , вислови про книгу та ліс, слайди з зображеннями професій, іграшки та навчальне приладдя, атрибути та костюми для театралізації.
Хід заняття
I.Оголошення теми заняття.
Багато лісу – не губи, мало лісу – бережи, немає лісу – посади.
II.Основна частина.
- Сьогодні ми поговоримо про те, як треба ставитися до речей, якими ви користуєтеся.
- Уважно огляньте кімнату і скажіть, що ви бачите в класі? А щоб краще справились з цим завданням, послухайте загадки.
1. З головою він накритий
Несуть йому їсти й пити.
Та він страви не вживає –
Все хтось інший поїдає (Стіл)
2. Без тулуба, а з ногами.
Без голови, а зі спиною. (Стілець)
- Діти, а чи знаєте ви, що стілець вчителя не можна використовувати, якщо щось потрібно дістати, його можна запропонувати гостям, щоб відпочити.
3. Тепла гармошка весь дім нагріває. (Батарея)
- Яке значення батареї в класі?
4. Поле скляне, а межі дерев’яні. (Вікно)
5. Хто входить і виходить,
Той першим руку подає.
Ми стоїмо завжди при вході
Нас у хаті кілька є. (Двері)
6. Разом стіл і стілець,
Хто вгадає молодець ! (Парта)
7. Білий зайчик стрибає по чорному полі. (Крейда і дошка)
- Усі ці речі називаються шкільним майном.
- А хто дбає про те, щоб школах завжди було все необхідне для навчання?
- А тепер давайте поміркуємо, як же слід ставитися до шкільного майна? (Не псувати, не ламати, не забруднювати) Цими речами користувалося не одне покоління учнів.
Інсценівка «Парта»
- Ось дивіться, плаче парта. Сльози гірко так і ллє.
- Витри сльози та мерщій розповідай про свої пригоди.
- Не милий мені білий світ,
Боюсь, навесні піду я на брухт.
На більше не хватить сил.
Дві букви Петро вивчив,
І вирізав на мені ножем.
Він мене поріже в рік,
Поки вивчить алфавіт.
- Дорога парто, ми тобі обіцяємо, що не будемо знущатися над вами, а будемо берегти шкільне майно.
- А що треба робити, щоб якнайдовше зберегти парти, дошки, шафи? (Не писати, не дряпати)
- А яке особисте майно є у вас?
8.Що мовчить, а розуму вчить? (Книга)
9.Невеличка хатка,там живуть малятка.
Ми їх гостроносих у портфелях носим. (Олівці)
- Діти, запам’ятайте: зошит, лінійка, олівець, ручка і т.д. – навчальне приладдя.
- А що потрібно для виготовлення столів, дверей, книг, зошитів, олівців?(Деревина)
- А хто виготовляє книги? (Друкар)
Перегляд слайдів
- А хто виготовляє столи, парти, стільці, вікна, двері? (Столяр)
Перегляд відео «Калейдоскоп професій»
Гра «Навчальне приладдя»
На демонстративному столі – книжка, зошит, олівець, ручка, пенал, лялька, лінійка, портфель.
- Які з цих предметів не потрібні для навчання?
- Які з цих предметів не потрібні для навчання?
- Як потрібно ставитися до шкільного приладдя?
Читання вчителем оповідання О. Вишні «Любіть книгу».
- Як Василько ставиться до книжки?
- Що приснилося хлопчику?
- Яке вислів склав Василько?
- Запам’ятайте, діти, і ви цей вислів : «Бережи книгу – це твій друг!»
III. Підсумок.
- Що називається шкільним майном?
- Як потрібно до нього ставитися?
- Що називають навчальним приладдям?
- Як потрібно ставитися до навчального приладдя?
- Який вислів ви запам’ятали?
- Отже, запам’ятайте,якщо ми будемо берегти свої та шкільні речі, то людям не прийдеться даремно знищувати ліс. А чому?
- Тому що всі ці речі виготовлені з дерева.

Література:
1.Український фольклор (Загадки,приказки та прислів′я)
2.Оповідання О. Вишні «Любіть книгу»
Автор: Мусієнко Світлана Миколаївна - вихователь спеціальної загальноосвітньої школи-інтернату смт. Вільшани Городищенського району Черкаської ОДА
(14.7 Kb) ] 13.07.2016, 12:59

Категория: ВИХОВУЄМО ЛЮДИНУ | Добавил: svetik77727 Просмотров: 2713 | Загрузок: 407 | Рейтинг: 0.0/0
Схожий матеріал:
ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:

Поділитися посиланням на цю сторінку в:

Всего комментариев: 0



avatar
ДОВІДНИК