Головна » Матеріал » ДЛЯ УНІКАЛЬНИХ ЛЮДЕЙ » УНІКАЛЬНЕ ХОБІ. ЧАРІВНА ГОЛОЧКА

Правила вишивки Ікон
- - 28.06.2015, 11:52
  •           Є в рукоділлі особлива тема - вишивка ікон. Вишивання ікон (бісером або нитками) -древня майстерність, здавна відома у нашій країні. Ікони одягалися в багаті оклади, з бісером, перлами, пилені перламутром, а іноді і з дорогоцінними каменями. Поняття "ікона" прийшло до нас з Візантії, і перші церковні вишивки були релігійного, а не світського змісту.

У чому відмінність світської вишивки від церковної? Адже існує безліч картин на церковну тематику, які не стають при цьому церковної вишивкою. Вишиваючи картини на світську тематику, ми отримуємо естетичне задоволення від вишивання, від отриманого відображення світу. В іконі краса духовна вище краси зовнішньої. Ікона в перекладі з грецької - це «образ». Образ, який втілив Слово. Слова Святого Письма знаходять своє образне вираження в лініях і фарбах православної ікони. В іконі все підпорядковано розкриттю внутрішнього змісту, характерна підкреслена умовність зображення. У наш час на просторах мережі Інтернет можна побачити вишиті хрестиком або бісером ікони. Багато хто з нас задивляючись на них в душі мріяли спробувати виконати вишивку православних ікон самостійно. Однак, здійснити цю мрію часом зупиняє банальне незнання правил вишивки релігійних мотивів. Дійсно, в  православній церкві існують правила, яких потрібно дотримуватися, взявшись за вишивку ікон. Глибоко віруючі люди дотримуються думки, що далеко не всім і кожному дозволено взяти в руки голку з нитками і нанести на полотно лик святого. Я думаю, що ця стаття допоможе вам розібратися в цих нескладних правил. Адже якщо мати воістину непереборне прагнення і знати правила вишивки ікон, то результат обов'язково порадує вас і ваших близьких. Така вишита і освячена православна ікона оберігатиме ваш будинок від бід і хвороб.   

Ось ці правила:

  • Ікону вишивати починати потрібно на новий місяць (подивіться в інеті коли новий місяць);
  • На вишивку ікони потрібно попросити благословення у батюшки в тій церкві до якої Ваша душа лежить і принести йому роздруковане зображення схеми, щоб він оцінив чи дотримуються всі церковні канони з іконопису;
  • Протягом вишивки ікони потрібно дотримуватися не строгого посту (строгий - за Вашим бажанням або наполяганням батюшки), тобто не пити алкоголь, не палити, не лаятися, не їсти тваринну їжу, відвідувати недільні служби і читати ранкові та вечірні молитви;
  • Перед тим як сісти вишивати ікону потрібно прочитати окрему молитву:

Господи Иисусе Христе,Сыне Боже, Сый не описан по естеству Божества,и ради спасения человека в последние дни от Девы Богородицы Марии неизреченно воплотивыйся, и благоволивый тако во плоти описуем быти, иже святый образ пречистого лика Твоего на святом убрусе напечатлен еси, и оным недуг князя Авгаря уврачевал еси, душу же его просветил еси во еже познати истиннаго Бога нашего, Иже Святым Духом вразумил еси божественнаго апостола Твоего и евангелиста Луку написати образ Пречистыя Матере Твоея, держащей Тебя, яко младенца, на объятиях Своих, и рекшей:"Благодать от Мене Родшагося, Мене ради, да будет с сим образом": сам, Владыко, Боже всяческих, просвети и вразуми душу, сердце и ум рабы твоей ( имя вышивающего), и руки ее направи, во еже безгрешно и изрядно изображати жительство Твое, Пречистыя Матере Твоея, и всех Святых, во славу Твою, ради украшения и благолепия святые церкве Твоея, и во отпущение грехов всем, духовно покланяющимся святым иконам, и благоговейно лобызающим оныя, и почитание относящим к Первообразу. Избави же ее от всякого диавольского наваждения, егда преуспевает заповедях Твоих, молитвами Пречистыя Матере Твоея, Святаго славного апостола и еванглиста Луки и всех Святых. Аминь.

  • Лик і руки Святого потрібно вишивати в останню чергу;

Не можна братися за роботу під час сварки, сімейних негараздів, в стані душевної злоби, образи, заздрості.

  • Дівчатам і жінкам в критичні дні не покладається стосуватися вишивки ікони.
  • Після вишивки ікону треба освятити! Лише тоді вона стане не просто картиною з релігійним мотивом, а хранителем вашого вогнища.
  • Продавати вишиті картини церква не дозволяє. Дане понад осяяння і душевний настрій не мають ціни.

Основні кольори які застосовуються у вишивці ікон і які кольори не можна застосовувати при вишивці ікон.
 - Чорний колір. Символізує в православ'ї зло і смерть. Іконописці застосовували чорний колір при зафарбовуванні печер, могил і пекельної безодні. Крім цього в багатьох сюжетах був кольором таємниці - зображення на чорному фоні нескінченного космосу, старця в короні.
 - Сірий колір. Цей колір змішав в собі біле і чорне - добро і зло. Символізує неясність, небуття, порожнечу. Ніколи не використовується при вишиванні ікони. Якщо в схемі вишивки, завантаженої з Інтернет, Ви знайдете сірий колір або його відтінки, краще замініть нитки або бісер всіх відтінків сірого кольору на інші кольори.
 - Коричневий колір. Колір праху, землі, всього тимчасового і тлінного. Змішуючись з пурпуровими відтінками в одязі Богоматері, цей колір нагадував про людську природу, підвладній смерті.
  - Пурпурний (багряний) колір - це колір царя на землі і владики (Бога на небі). Адже тільки імператор міг носити пурпурові одягу, сидіти на пурпуровому троні, підписувати укази пурпуровими чорнилом. Це був цвіт королів, але не простого люду. У храмах палітурки Євангелія обтягували пурпурової тканиною. На іконах одягу Богоматері (цариці Небесної) також пурпурного кольору.
 -зелений Колір. Колір життя: рослин і дерев, молодості, надії, оновлення. Зеленим кольором іконописці зображували землю, сюжети, де починалося життя (сцени Різдва Христового).
 -синій і блакитний. Це колір неба, є символом іншого, вічного миру. Поєднавши в собі все земне і небесне, вважається кольором Богоматері. У храмах на зображеннях Богоматері багато синяви. При вишивці можна використовувати всі відтінки синього і блакитного муліне.
 -Червоний Колір - колір любові, життя, тепла, енергії. Цей колір є символом перемоги життя над смертю, символом Воскресіння. Це колір жертви, принесеної Христом, колір його крові і мук. На іконах одягу мучеників іконописці зображували червоним кольором. Крила наближених до престолу Бога архангелів-серафимів також сяють червоним небесним вогнем. Іноді на іконах писали червоні фони, символізували торжество вічного життя.
 -Золотий Колір. Означає пишність пишність Небесного Царства, де не буває ночі. У храмах блиск мозаїк та ікон дозволяє відчути сяйво і велич Бога. На будь іконі повинен бути золотий колір - символ самого Бога.
  -білий Колір - колір святості, чистоти, простоти. Символ божественного світла. Праведники і святі на іконах зазвичай зображували в білому одязі. Праведники - це люди, що живуть «по правді», чесні, добрі, безкорисливі. Одягу та пелена немовлят, душі померлих праведників і ангели на іконах також зображуються білим кольором.

 Дуже рекомендується вишивати ікони вагітним жінкам. Вважається, що під час вишивки майбутня матуся очищається духовно, і сама не помічаючи, стимулює роботу свого організму своїми рухами руками. Відомі випадки, що при вишиванні ікон жінки, які не можуть мати дітей, виліковували від безпліддя, народжували здорових малюків.

 Ікона, виконана умільці вручну, з добрими намірами, має найпотужнішу енергетикою. Ікона, зроблена з душею, стане оберегом для вашого будинку, вона може зцілити від хвороб, пияцтва, нещасть, ворогів і всього поганого. Якщо ви вирішили вишити ікону, постарайтеся дотримуватися цих правил.
 -- --


Категория: УНІКАЛЬНЕ ХОБІ. ЧАРІВНА ГОЛОЧКА | Добавил: yrok | Теги: ікона Просмотров: 10640 | Загрузок: | Рейтинг: 3.7/3
Рекомендуємо переглянути:


ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:


Від сьогодні п'яні водії платитимуть більше


Православний церковний календар на 2016 рік


Його величність пан Лимон


Як провести Великий піст?Поділитися посиланням на цю сторінку в:


Всего комментариев: 0avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 8
Гостей: 8
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг