Головна » Матеріал » ДЛЯ УНІКАЛЬНИХ ЛЮДЕЙ » ДУХОВНИЙ СВІТ

Православний церковний календар на 2016 рік
- - 05.01.2016, 20:06

Істинно віруючих людей, які дотримують пости і відзначають православні свята, добре, що залишилося ще не мало. А розміщений на цій сторінці православний церковний календар на 2016 рік допоможе заздалегідь підготуватися до цим визначним подіям. 

Православні свята у 2016 році


Як зазвичай православний свята в 2016 році починаються 6 січня з Святвечора, відразу за яким слід Різдво Христове в 2016 році . Деякі свята передбачають суворі або несуворі пости, інші навпаки дозволяють радіти, веселитися, відпочивати. 

Православні свята у Січні 2016 року


З 2 по 6 січня 2016 року православні люди дотримуються посту. 6 січня буде відзначатися перший християнське свято року – Різдво. В цей день віруючі повинні утриматися від споживання їжі аж до появи на небі першої зірки. Можна розговітися кутею, приготовленої з моченой пшениці, меду та фруктів. 
7 січня відзначатиметься одне з головних православних свят – Різдво Христове. Починаючи з цього дня, і до 17 січня тривають святки, які дозволено вживати будь-яку їжу. 
14 січня православні відзначають Обрізання Господнє. 
18 січня буде відзначатися свято Навечір'я Богоявлення Господнього. Згідно з традицією, саме в цей день готується водохресна Свята вода, яка використовується на наступний день для освячення і очищення. 
19 січня православні відзначають свято Хрещення Господнє в 2016 році . Вважається, що саме в цей день прийняв хрещення Ісус Христос, тому освячена в цей день вода володіє особливою силою. 
20 січня починається період, що отримав назву "зимовий м'ясоїд". Він триватиме аж до 13 березня. В цей час Православна церква дозволяє щоденне вживання м'яса за винятком середи і п'ятниці, коли замість м'яса можна вживати в їжу рибу. 
26 січня – день пам'яті Великомучениці Тетяни, більше відомий в народі як Тетянин день. 

Православні свята у Лютому 2016 року


Першим православним святом в лютому стане Стрітення Господнє, яке віруючі відзначатимуть 15 лютого 2016 року. Цей день символізує перехід Старого завіту Новий завіт. 

Православні свята у Березні 2016 року


У Міжнародний жіночий день 8 березня православні люди будуть відзначати ще й православний свято – Знайдення глави Іоанна Предтечі. 
14 березня 2016 року починається Великий піст , який накладає багато обмежень, як на харчування, так і на поведінку віруючих. 22 березня відзначається день пам'яті Сорока Севастійських мучеників (християн, які загинули мученицькою смертю за віру). В цей день віруючі за традицією печуть кулики, тетерки і жайворонки – обрядової печиво, що нагадує своїм зовнішнім виглядом птахів. 

Православні свята у Квітні 2016 року


Перший православний свято квітня випадає аж на 23 число. У цей день православні люди будуть відзначати Лазареву Суботу. В цей день віруючим дозволяється вживати в їжу ікри риби. 
24 квітня – день Входу господнього в Єрусалим. Це свято більше відоме у народі як Вербна неділя. 
30 квітня – закінчення Великого посту. 

Православні свята у Травні 2016 року


1 травня 2016 року віруючі відзначатимуть одне з головних православних свят – Великдень в 2016 році , яка також відома під назвою Світле Воскресіння Христове. Згідно з давніми традиціями, у цей день люди печуть паски, готують паски, вживають в їжу абсолютно будь-які продукти. 
В період з 1 по 7 травня проходить Світла Пасхальна Седмиця, протягом якої немає ніяких обмежень в харчуванні. 
З 8 по 14 травня відзначається одне з найулюбленіших православних свят молоді – Червона Гірка . В цей період в містах відбудуться масові народні гуляння, багато молоді люди зіграють весілля. 
10 травня відзначається Радониця в 2016 році , відома також під назвою Батьківський день, коли православні люди поминають померлих батьків і родичів. 
23 травня віруючі люди вшановують пам'ять апостола Симона Зилота. 

Православні свята в Червні 2016 року


7 червня відзначається третє Знайдення глави Іоанна Предтечі. 
9 червня відзначається Вознесіння Господнє в 2016 році . В цей сороковий за ліком день після Великодня спостерігається явище Святої Трійці. 
18 червня – день Троїцької Вселенської Батьківської суботи. 
19 червня – День Святої Трійці в 2016 році (це п'ятдесятий день після Великодня). 
У період з 20 по 26 червня проходить Троїцька седмиця. Під час цього періоду 20 червня відзначається День Святого Духа, а 23 червня – Навская Трійця. 
27 червня – початок Петрового посту. Цей пост тривалістю 15 днів вважається несуворими. Протягом цього періоду по понеділках, середах і п'ятницях дозволяється вживати в їжу виключно хліб, овочі і фрукти. У вівторок і четвер православні можуть побалувати себе рибними стравами. 

Православні свята у Липні 2016 року


У ніч з 6 на 7 червня відзначається одне з найулюбленіших свят молоді – день Івана Купала, який за традицією організовуються веселі народні гуляння. 
7 липня відзначається Різдво Іоанна Предтечі. 
8 липня – День покровителів сім'ї та шлюбу Петра і Февронії. 
12 липня відзначатиметься ще один Великий православний свято – День Святих апостолів Петра і Павла. У цей же день починається літній м'ясоїд. Він триватиме рівно місяць і завершиться 13 серпня. Протягом літнього м'ясоїда дозволяється вживати в їжу м'ясо. Виняток – середи і п'ятниці, коли можна харчуватися тільки сирими фруктами і овочами, хлібом. 

Православні свята у Серпні 2016 року


2 серпня відзначається Ільїн день, присвячений пророка Іллі. 
14 серпня святкують Медовий Спас, який прийнято вживати освячений мед та кондитерські вироби з маком. 
Наступного дня, одразу після Медового спаса починається Успенський пост, який вважається суворим. Він триватиме до 27 серпня. Під час цього посту по понеділках, середах і п'ятницях можна вживати в їжу тільки хліб, а також сирі фрукти і овочі. По суботах і неділях можна додавати в їжу рослинну олію. 
19 серпня відзначається Преображення Господнє. Цей день також широко відомий, як Яблучний Спас. У цей день можна вживати в їжу рибу, освячені яблука і виноград. 
28 серпня – день пам'яті Божої матері, відомий також як Успіння Пресвятої Богородиці. У цей же день починається осінній м'ясоїд, який триватиме до 27 листопада. 
29 серпня святкують Горіховий Спас. 

Православні свята у Вересні 2016 року


Першим знаменним днем вересня 2016 року стане 11 вересня, коли православні відзначатимуть день Усікновення глави Іоанна Предтечі. Згідно з православним традиціям, в цей день віруючі вшановують пам'ять загиблих воїнів, які віддали свої життя на Батьківщину і Віру. 
21 вересня відзначатиметься ще один Великий православний свято – Різдво пресвятої Богородиці. 
27 вересня православні відзначають Воздвиження Хреста Господнього. У цей день дозволяється вживати в їжу виключно фрукти і овочі. 

Православні свята у Жовтні 2016 року


8 жовтня – день святого, особливо шанованого на Русі, Сергія Радонезького. 
14 жовтня – Покрова Святої Богородиці, коли згадується явище Божої Матері у Влахернський храм. 

Православні свята у Листопаді 2016 року


5 листопада православні люди відзначають Димитрівську Поминальну суботу. Згідно з давніми традиціями, у цей день прийнято молитися за упокоєння душ спочилих батьків і поминати воїнів, полеглих за Віру і Батьківщину. 
21 листопада – день пам'яті Михайла архангела. 
28 листопада починається Різдвяний піст. Він триватиме до 6 січня 2017 року. При цьому період з 28 листопада по 1 січня вважається несуворими постом. 

Православні свята у Грудні 2016 року


4 грудня відзначається Введення у храм Пресвятої Богородиці. За біблійною оповідкою, саме в цей день батьки Пресвятої Богородиці вперше привели її до храму. 
9 грудня – Юриев день, в який православні люди поминають діяння Георгія Побідоносця – особливо шанованого на Русі святого, який допомагав хліборобам, скотарям і воїнам. 
19 грудня відзначається день святого Миколая Чудотворця – ще одного особливо шанованого на Русі святого. За біблійною оповідкою, Микола володів значним багатством, але був людиною відкритим і нежадібним, протягом свого життя він ділився своїми грошима з потребуючими людьми. 
25 грудня відзначається День вшанування пам'яті Святителя Спиридона. 
Як бачимо, православний церковний календар на 2016 рік мало чим відрізняється від календарів попередніх років. Основні відмінності полягають у дні святкування Великодня і свят, вихідних від Великодня – Зеленої Неділі, Червоної гірки. 
На завершення рекомендуємо вивчити календар православних постів в 2016 році . Це допоможе вам підготуватися до них завчасно. 

Джерело: http://2016rik.pp.ua-- --


Категория: ДУХОВНИЙ СВІТ | Добавил: yrok | Теги: молитва, календар Просмотров: 3477 | Загрузок: | Рейтинг: 5.0/1
Рекомендуємо переглянути:


ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:


Англійська мова. 1 клас (до підручника А. Несвіт)


Конспект уроку з природознавства для 3 класу на тему:"Заповідні території рідного краю"


МАТЮКИ, ЯКІ РОБЛЯТЬ З ТЕБЕ УКРАЇНЦЯ. ЯК ПРАВИЛЬНО ЛАЯТИСЬ


СКУПИЙПоділитися посиланням на цю сторінку в:


Всего комментариев: 0avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 4
Гостей: 4
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ
yrok, strelect153
Україна. Кривий Ріг