Головна » Матеріал » ДЛЯ УНІКАЛЬНИХ ЛЮДЕЙ » СЕКРЕТИ ЗДОРОВ'Я

Як позбавитися від хронічної втоми
- - 23.04.2016, 16:36
Ми живемо в інтенсивний час. І синдром перевтоми є ознакою більшості сучасних людей. Погана організація робочого місця, монотонність, робота без коротких перепочинків і без відпочинку- все це може викликати у людини перевтому.
    Втома — це зниження продуктивності діяльності через витрату енергетичних ресурсів організму людини. 
   А тривала перевтома веде до розвитку хронічної втоми. Хронічна втома спостерігається у практично здорових людей. Симптоми хронічної втоми можуть бути дуже різними.
   Основні ознаки перевтоми:
 • загальна слабкість,
 • втома,
 • почуття тривожності,
 • зміна настрою,
 • апатія,
 • дратівливість,
 • сонливість,
 • погане самопочуття,
 • іноді озноб.
   Як можна відновити сили? Як тільки з'явилися перші ознаки перевтоми, потрібно зайнятися відновленням здоров'я та сил і викроїти час, нехай це буде кілька годин на тиждень. 
   Чергуйте заняття. 
   У процесі дня робіть регулярні зміни. Після 50 хвилин роботи робіть перерву на 10 хвилин, переключаючись на інший вид діяльності. Після розумової роботи корисно робити фізичну роботу. Це може бути тривала прогулянка, робота по дому, спорт. Можете зустрітися з друзями, сходіть в театр, кіно, прогуляйтесь парком. Знаходьте в житті більше гарних вражень. У тих, хто сміється, збільшується швидкість кровообігу на 22 відсотки. Значить, до тканин і до органів більше надходить поживних речовин і кисню. 
   Слідкуйте за харчовим режимом. 
   Харчування має бути збалансованим і містити достатню кількість необхідних вітамінів і мінеральних речовин. Також слід постійно дотримуватися певного режиму в прийнятті їжі, наприклад:
 • сніданок - 7.30 (25% від денного обсягу їжі);
 • обід - 14.00 (45%);
 • полудень - 18.00 (15%);
 • вечеря - 21.00 (15%).
   Не варто наїдатися на ніч. Намагайтеся отримувати задоволення від їжі протягом не менше 15-20 хвилин, що поліпшить ваше травлення. 
   Крім того, на день потрібно випивати приблизно півтора літра чистої питної води. Вода усуває зайву кислотність і повертає кислотно-лужну рівновагу, також сприяє виведенню продукту метаболізму з організму людини. 
   Забезпечте нормальний сон. 
   Не менш важливим фактором для виникнення втоми є поганий сон або недосипання. Людський організм відпочиває тільки на фазі глибокого сну. Для цього необхідно створити всі необхідні умови. Перш за все, намагайтеся лягати спати завжди в один і той же час. Такі незначні чинники як температура в кімнаті, шум, важке повітря можуть вплинути на ваш сон. Хоч ви можете і не прокидатися, але на несвідомому рівні ваш відпочинок стає поверхневим і чуйним.
   Відмовтеся від сигарет та алкоголю. Куріння замінює кисень, на чадний, небезпечний газ, і порушує надходження кисню в організм. Вам буде нелегко відмовитися від шкідливої звички, якщо ви вже давно палите. Але можна постаратися випалювати трохи менше сигарет. Алкоголь діє на людину, як депресант, він не додає сил, а тільки приносить стомлення. Хронічна втома - це тривала стресова ситуація, алкоголь тут марний, і тільки призведе до ще більшого погіршення стану.
   Менше вживайте кофеїну. Він тільки дає тимчасовий підйом активності, а потім супроводжується все більшою втомою. 
   Регулярні заняття спортом або ранкова гімнастика, необхідні для гарного настрою і підтримки себе у формі!
   Наступний аспект, яким не варто нехтувати - це заняття спортом. Помічено, що чоловіки більше займаються спортом, ніж жінки. А саме фізичні вправи сприяють виробленню в організмі ендорфіну, який дозволяє відчувати себе краще і сприяє виробленню енергії в організмі.
   Більшість лікарів сходяться на тому, що в розвитку синдрому хронічної втоми велику роль відіграє психологічний стан, в якому значну частину часу перебуває людина. Наприклад, ви змушені займатися роботою, яка вам не подобається. Не будемо радити змінити сферу діяльності (хоча це ідеальний варіант). Найчастіше це неможливо, принаймні, найближчим часом. Ми радимо знайти хобі, яке стане своєрідною віддушиною. Спілкуйтеся з друзями, займайтеся спортом, придбайте чотириногого друга або займіться рукоділлям. Намагайтеся компенсувати невдоволення роботою іншими позитивними емоціями. Так ви збережете гармонію в душі і повірите в свої сили.

Світлана Усик, Лілія Богданович методисти


-- --


Категория: СЕКРЕТИ ЗДОРОВ'Я | Добавил: yrok Просмотров: 880 | Загрузок: | Рейтинг: 5.0/1
Рекомендуємо переглянути:


ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:


8 секретів для успішної співбесіди


Європейський Новий рік


Жувальна гумка. Історія та негативний вплив на організм людини


Имидж современного учителяПоділитися посиланням на цю сторінку в:


Всего комментариев: 0avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 17
Гостей: 17
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг