Головна » Матеріал » ДЛЯ УНІКАЛЬНИХ ЛЮДЕЙ » СЕКРЕТИ ЗДОРОВ'Я

Жувальна гумка. Історія та негативний вплив на організм людини
- - 23.04.2016, 16:51
Що ми знаємо про жуйку? Вона неабияк "намуляла" нам очі в рекламних роликах, її люблять наші діти і іноді жуємо ми самі напередодні серйозної зустрічі. Але те, що власне таке ця жувальна гумка, її користь і шкода для нас і наших дітей залишаються питаннями відкритими. 
    Що тільки не жували наші древні предки! Греки "чистили зуби" й "освіжали подих" за допомогою смоли мастикового дерева, індіанці племені майя жували висушений сік гевеї (каучуку), англійці - сік єлейного дерева, древню жуйку готували також із соснової смоли й бджолиного воску. 
    Промислове виробництво жувальної гумки почалося в середині XІХ століття в США. Першу спробу по виготовленню соснової жуйки почали брати Куртис, що випускали гумки "Американський прапор", "Соснова магістраль". Однак популярність хвойної жуйки поступово падала через присутність у ній не вилучених зі смоли домішок. Найбільш популярними були парафінові жуйки. 
    Говорячи про історію жувальної гумки, не можна не сказати про виникнення компанії Wrіgley, що стала значимою фігурою на ринку ще наприкінці XІХ ст. Молодий Вільям Рігли (Wrіgley) з юних років брав участь у сімейному бізнесі. Вільям Ріглі - батько займався виробництвом мила, а син у батька був торгівельним агентом. В 1891 р. він переїхав з Філадельфії в Чикаго й відкрив там свою справу. Починав Вільям Ріглі з торгівлі в роздріб батьківським милом. Для залучення покупців він увів премії - дріб'язку, який покупець одержував безкоштовно. Однією із премій стала жувальна гумка - у той час у США було не менше дюжини компаній, що випускали жувальну гумку. Зненацька виявилося, що премія викликає більший інтерес, ніж основний товар, і містер Ріглі не втратив свій шанс. З 1892 р. він почав торгувати своєю власною гумкою з торговельною маркою "Wrіgley". 
    Головною складової жувальної гумки є так називана гумова основа. Однак це зовсім не та гума, з якої роблять покришки для автомобілів або коврики для "миші". В ідеалі гумову основу становить сік дерев каучуконосів, що під дією кислоти або виварювання перетворюється в м'яку, але досить пружну масу. Однак ще не виросло стільки дерев, щоб стало можливим використати їх у масовому виробництві. Тому сьогодні застосовуються синтетичні гумові основи. Гумова основа має корисну особливість - під впливом температури вона розм'якшується. Саме тому жувальну гумка, яка приклеїлася, легше віддерти, намочивши одяг гарячою водою або добре її відпаривши.
    Що стосується дитячих жувальних гумок, то за даними іспитового центру полімерного взуття, медичних і латексних виробів вважається, що саме дитячі сорти, як не дивно, небезпечні для здоров'я. І цю небезпеку можна відчути на смак - шкідлива жувальна гумка більш тверда й швидко губить смак, починаючи гірчити. Такому смаку вона зобов'язана бутадієн-стирольному каучуку, використовуваному, як гумова основа. Звичайно його використовують у країнах, що розвиваються, але іноді й не гидують і виробники в цивілізованих державах. 
    Жування гумки в громадських місцях, безумовно, розходиться з хорошим тоном, але іноді це просто необхідно. Насправді жуйка може запропонувати набагато більше, ніж свіже дихання і смакове задоволення. Але перш ніж сказати що-небудь про користь цього продукту, повинно бути зроблено наступну заяву: жувальна гумка може бути корисною лише якщо вона без цукру і якщо її вживання не перевищує 30 хвилин в день.

Головне, про що завжди слід пам'ятати: жодна жувальна гумка не замінить обов'язкове дворазове чищення зубів щіткою і зубною пастою, а також своєчасні рекомендації фахівця 
що до збереження зубів

Завідувач кабінету
інформаційних технологій навчання
Л.В. Вовдюк


-- --


Категория: СЕКРЕТИ ЗДОРОВ'Я | Добавил: yrok Просмотров: 1144 | Загрузок: | Рейтинг: 5.0/1
Рекомендуємо переглянути:


ТАКОЖ ВАМ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:


СОРОМНО ПЕРЕД СОЛОВЕЙКОМ


МИЛЬНА БУЛЬБАШКА


Несподівані продукти, які викликають головний біль


ХЛОПЧИК І СНІЖИНКАПоділитися посиланням на цю сторінку в:


Всего комментариев: 0avatar
ДОВІДНИК
СЕРТИФІКАТИ
КОНТАКТ
Email: kresak@ukr.net
СТАТИСТИКА САЙТУ

Онлайн: 12
Гостей: 12
Читачів: 0


СЬОГОДНІ НАС ВІДВІДАЛИ

Україна. Кривий Ріг