10 ПЕДАГОГІЧНИХ ПРИНЦИПІВ, ЯКІ БУДУТЬ ЧИНИТИ НАЙБІЛЬШИЙ ВПЛИВ НА ОСВІТУ В МАЙБУТНЬОМУ
26.06.2016, 13:36

У Відкритому університеті Великобританії щороку готують доповідь про інновації в педагогіці. У цьому році британські експерти виділили десять уже існуючих нововведень, які в найближчі роки будуть чинити найзначніший вплив на освіту в світі. Ось ці 10 принципів:

 Масове відкрите соціальне навчання
Це продовження історії з масовими відкритими онлайн-курсами (MOOC), але тепер акцент переноситься з відеолекцій і транслювання знань величезній кількості людей, на те, як в процесі проходження MOOC утворювати спільноти, щоб організувати мережеве колегіальне навчання. Адже спілкування - невід'ємна частина будь-якого навчання.

 Розробка педагогічних методик на основі аналітики даних
Як кажуть у Knewton: «Зараз ми можемо з легкістю збирати всю інформацію про те, як проходить навчання». Так навіщо ж спиратися на інтуїцію? У Відкритому університеті очікують, що все більше інструментів для точного відстеження успішності будуть впроваджуватися в повсякденну освіту. І це позбавить як вчителів, так і учнів від багатьох невдач.

 Перевернутий клас
Так називають метод навчання, при якому вся теоретична і лекційна програма вивчається вдома, а в класі з учителем детально розбираються завдання і вправи по темі. Тобто все в цьому класі навпаки: лекції - вдома, а домашнє завдання - в класі.

BYOD (Bring your own devices)
Bring your own devices - це принцип, при якому для занять активно використовуються смартфони, ноутбуки, планшети і все що завгодно. Але пристрої ці не були надані державою або бізнесом. Мова йде про найрізноманітніші телефони і комп'ютери, які вже є у самих учнів. Так чому ж їх не використовувати?

 Метанавчання

Метамова - це система, що використовується для опису системи (наприклад, лінгвістика). А метанавчання - це процес отримання знань, при якому саме навчання піддається рефлексії. Тобто учні все частіше замислюються про те, як вони вчаться, як слід вчитися краще і що для цього треба робити. Усілякі онлайн-інструменти на зразок Quora їм у цьому допомагають. І це не може не впливати на освіту.

 Динамічне оцінювання
Оцінки при такому підході ставляться не за одиничні завдання, а на прогрес у вивченні предмета в цілому. Учня судять не відносно класу, а відносно його самого. І це мотивує.

  Подієва освіта
З найбільшим завзяттям вчаться не під час щоденних і рутинних походів у школу, а під час освітніх фестивалів і свят на зразок Hour of Code. Іншими словами, треба влаштовувати такі заходи, щоб всі учні самі прибігли на них вчитися.

  Порогові знання
Концепція Threshold knowledge передбачає, що викладання має грунтуватися не на численних прикладах і завданнях, а на контрінтуїтивних концептах. І педагог, в першу чергу, повинен не пояснювати, як правильно, а руйнувати забобони, що перешкоджають пізнанню. Наприклад, студентам, які вивчають комп'ютерні науки, складно зрозуміти, що таке рекурсія, адже в матеріальному світі неможливо собі уявити, щоб об'єкт був частиною самого себе. Але точкою входу для розуміння цього поняття може бути аналогія з матрьошкою.

  Навчання, що дозволяє по-новому поглянути на повсякденність

Щоб заразити інтересом учнів, їх треба здивувати. Найефективніший спосіб - показати, як, наприклад, фізичні або хімічні процеси проявляються кожен день у нас на кухні.

  Бріколаж
Останній і, мабуть, найбільш цікавий принцип. Бріколаж в освіті - це використання для навчання всього, що завгодно, окрім спеціально створених інструментів на зразок підручників.

Джерело: http://dyudunova.blogspot.com

Категория: Новітні освітні технології | Добавил: yrok | Теги: ЧИНИТИ, педагогічних, Вплив, які, принципів, на, НАЙБІЛЬШИЙ, будуть, 10, ОСВІТУ
Просмотров: 1639 | Загрузок: 0 | Рейтинг: 5.0/1
Всего комментариев: 0
avatar